Niedawno miała miejsce premiera kinowa filmu „Mój dług”. Teraz czas na książkę (opracowanie i patronat: Korekto.pl oraz Evolu.pl).
W 1999 r. cała Polska żyła wstrząsającymi losami Sławka Sikory i Artura Brylińskiego – młodych przedsiębiorców, którzy w 1993 r. zabili swoich oprawców. Historię zekranizował Krzysztof Krauze w najgłośniejszym polskim filmie tamtych czasów, „Dług” (wyst. m.in. Robert Gonera, Andrzej Chyra, Jacek Borcuch, Cezary Kosiński).
Po blisko 30 latach od tamtych dramatycznych wydarzeń, Sławek Sikora postanowił raz jeszcze i na nowo opowiedzieć swoją historię. Ale tym razem koncentrując się na tym, co przeżył przez 10 lat w więzieniu (od chwili skazania na „ćwiarę”, czyli 25 lat pozbawienia wolności, do momentu ułaskawienia przez prezydenta Kwaśniewskiego). Tak powstał film „Mój dług”, który 25 lutego 2022 wszedł na ekrany kin (reżyseria: Denis Delić i Bogusław Job; wyst. m.in.: Bartosz Sak jako Sikora, Piotr Stramowski, Olga Bołądź).
Przy okazji premiery filmu ruszyły też prace nad nowym wydaniem książki Sławka „Mój dług”, która w dużym stopniu stała się podstawą scenariusza. Książka ukaże się jeszcze w tym roku, a patronem wydania oraz firmą odpowiedzialną za korektę, redakcję, skład i projekt okładki będą Korekto.pl i Zakrzewska.art.
Jeśli chcesz dostać jednorazowe powiadomienie, gdy książka będzie dostępna, zapisz się na listę:
Zobacz też:
- „Mój dług” w Filmwebie
- „Dług” (1999) w Filmwebie
- „Mój dług” we Wprost.pl
- „Mój dług” w Interia.pl
- „Mój dług” na stronie dystrybutora
- „Trzy dni z zabójcą” – moja relacja z poznania Sławka (20.07.2011)
- Kanał Sławomira Sikory na YouTube
- S. Sikora na Facebooku
- S. Sikora na LinkedIn
- S. Sikora w Wikipedii
- A. Bryliński w Wikipedii
PS Udostępnij swoim znajomym na Fb i w innych soc-mediach. Dzięki!
Dodaj komentarz