W połowie czerwca Grupa Wydawnicza Helion uruchomiła serwis Videopoint.pl. Czym jest nowe miejsce na mapie polskiego internetu, co oferuje internautom i jakie są plany jego rozwoju – zapytałem Grzegorza Schwarza (dyrektor marketingu) oraz Radosława Tosta (on-line marketing manager) z Grupy Helion. 

 

ebookpoint-logo-akademiainternetu

 

Maciej Dutko, Evolu.pl: Helion, Onepress, Sensus, Septem, Editio, Dla Bystrzaków, Bezdroża, Michelin, Ebookpoint, Złote Myśli – wielu czytelników nie zdaje sobie sprawy, że to wszystko projekty Grupy Helion. Teraz do rodziny dołącza jeszcze Videopoint. Panowie, czy możecie w kilku słowach przybliżyć, czym jest ten serwis i jaka jest jego unikalność?

Grzegorz Schwarz, Helion.pl: Videopoint.pl to kolejny etap i uzupełnienie oferty edukacyjnej Grupy Helion. Oprócz książek i e-booków, przyszedł czas na dystrybucję kursów wideo, które ułatwią zdobywanie wiedzy z konkretnej dziedziny.

A jakie to dziedziny? Standardowe dla Helionu, czyli informatyka i biznes, czy może też coś z coraz popularniejszego rozwoju osobistego?

Grzegorz Schwarz: Obecna propozycja serwisu to głównie szkolenia dotyczące programów komputerowych, grafiki i języków programowania. Niedawno dodaliśmy również kategorię „Rozwój osobisty”, w której – póki co – znajdują się kursy dotyczące NLP i jogi, ale to jedynie punkt wyjścia. W przyszłości Videopoint.pl stanie się platformą skupiającą wokół siebie ludzi pragnących rozwijać się i zdobywać nowe umiejętności z różnych dziedzin.

 

Czy to znaczy, że Videopoint stanie się konkurencją dla tradycyjnych szkoleń stacjonarnych i coraz popularniejszych webinarów?

Grzegorz Schwarz: Zamysłem, jaki towarzyszył nam podczas tworzenia Videopoint, było uzupełnienie oferty edukacyjnej. To odpowiedź na oczekiwania internautów, którzy szukają szybkich i skutecznych sposobów zdobycia nowych kwalifikacji. Przy tym nie chcą być ograniczani terminami i koniecznością dojazdu na szkolenia stacjonarne. Takie kursy pozwalają dostosować naukę do indywidualnych potrzeb konkretnego ucznia, a dzięki połączeniu komentarza eksperta z obrazem na ekranie komputera, nawet skomplikowane zagadnienia tłumaczone są w prosty i zrozumiały sposób.

 

No dobrze, ale tutoriale wideo to nic nowego – są ich w sieci miliony, i to na niemal każdy temat. Bardzo wiele z nich jest darmowych. Czy będą chętni, aby płacić za tego rodzaju treści?

Grzegorz Schwarz: Kursy wideo, choć często kojarzone z tutorialami dla programistów i ludzi zawodowo związanych z branżą komputerową, mogą uczyć wiele więcej. W Videopoint.pl są tylko punktem wyjściowym.

Dlatego do każdego szkolenia dostępnego w serwisie, klienci dostaną odpowiadającego mu tematycznie, pełnowartościowego e-booka. Taki pakiet składający się z kursu wideo i książki pozwoli nie tylko zdobyć nowe umiejętności lub udoskonalić wcześniej zdobytą wiedzę, ale może okazać się świetnym kompendium wiedzy ułatwiającym przygotowanie do egzaminów czy rozmów kwalifikacyjnych.

infografika-videopoint 

 

W ramach Grupy Helion działa też Ebookpoint.pl – jeden z największych serwisów z e-bookami w polskim internecie. Kilka lat temu rozpoczęliście rewolucję w udostępnianiu treści elektronicznych: zrezygnowaliście z zabezpieczeń przed kopiowaniem (DRM-y), ale też wprowadziliście zasadę udostępniania e-booków w trzech formatach (PDF, ePub i mobi), który bardzo szybko stał się obowiązującym standardem. Czy Videopoint będzie rewolucją na podobną skalę?

Radosław Tosta, Ebookpoint.pl: Wiemy, w którym kierunku idzie rynek i czego chcą czytelnicy. Dlatego stworzyliśmy Ebookpoint – i nie pomyliliśmy się: dość powiedzieć, że dziś 60% nakładu sprzedawanego w naszych księgarniach internetowych (helion.pl, onepress.pl, sensus.pl, ebookpoint.pl, bezdroza.pl) to książki cyfrowe.

Teraz idziemy dalej: proponujemy polskim inżynierom i informatykom Videopoint.pl – serwis z informatycznymi kursami wideo. Jest to nasza odpowiedź na zmieniające się preferencje klientów i coraz bardziej popularny, globalny trend w edukacji – naukę przez internet, bazującą na przekazie wideo w sieci.

 

A co z autorami? Czy osoby, które są zainteresowane tworzeniem wartościowych treści wideo i ich dystrybucją, mogą liczyć na współpracę z Videopointem, czy też macie swoją hermetyczną grupę autorów?

Grzegorz Schwarz: Videopoint jest otwarty dla wszystkich ekspertów, którzy chcą przygotować i sprzedawać swój profesjonalny kurs. Jeśli jesteś ekspertem i potrafisz prostym językiem tłumaczyć nawet skomplikowane kwestie, napisz do nas na [email protected].

 

Grzegorz, Radek, życzę zatem powtórzenia sukcesu Ebookpointa! Korzystając z okazji – może jakaś miła promocja dla Czytelników Akademii Internetu, którzy zechcą skorzystać z oferty nowego serwisu?

Radosław Tosta: Maciej, Ty – jako specjalista od negocjacji – wiesz jak zadbać o swoich czytelników [śmiech]. Dlatego z przyjemnością przekazuję unikalny kod, który do 16 sierpnia umożliwi zakup wszystkich kursów wideo z 30% rabatem. Gorąco zachęcam do testowania, korzystania, a przede wszystkim do nauki razem z Videopoint.pl

 

Aby skorzystać z kodu, kliknij:

ebookpoint-logo-akademiainternetu

i podaj kod:

508CAF-79A6AD
(ważny do 16.08.2015)

 

grzegorz-schwarz-helion-akademia-internetu Grzegorz Schwarz – dyrektor marketingu Grupy Wydawniczej Helion SA od 2000 r.

 

 

 

 

radoslaw-tosta-ebookpoint-akademia-internetu

Radosław Tosta – online marketing manager Grupy Helion SA od 2010 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maciej Dutko

Na co dzień prowadzę firmę edytorską Korekto.pl (korekta tekstów), w ramach projektu Audite.pl pomagam też e-sprzedawcom usunąć z ich ofert błędy psujące sprzedaż. Jeśli czas mi pozwala, dzielę się wiedzą podczas szkoleń i zajęć na najlepszych uczelniach biznesowych w Polsce (na zlecenie Allegro przeszkoliłem ponad 10 tys. sprzedawców i drugie tyle studentów).

Spłodziłem kilkanaście książek, w tym:
„Mucha w czekoladzie”,
„Targuj się! Zen negocjacji”,
„Efekt tygrysa”,
„Nieruchomościowe seppuku”
„Biblia e-biznesu” (to ponoć największy tego typu projekt na świecie).

Prowadzę szkolenia z niestandardowej obsługi klienta („Zen obsługi klienta”), z negocjacji („Zen negocjacji”) oraz ze skutecznych metod zwiększania e-sprzedaży („E-biznes do Kwadratu”) - uczestnicy tego ostatniego chwalą się nawet kilkusetprocentowymi wzrostami;).

Więcej: www.dutko.pl i www.wikipedia.pl.

Moje książki i szkolenia

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Korzystam i polecam

Hosting i domeny od lat mam w Domeny.tv – kocham ich za indywidualne podejście i pomoc zawsze, kiedy jej potrzebuję (podaj kod „evolu-evolu” i zdobądź 10% zniżki)


Jeśli dobre i praktyczne książki, to tylko w moim ukochanym Helionie!


Jako audiobookoholik a zarazem akcjonariusz Legimi korzystam z ogromu e- i audioksiążek w tym serwisie (sprawdź – 30 dni za darmo).


A jako że nie zawsze mam czas zadbać o zdrowe jedzenie, od lat pomaga mi wygodny i zdrowy katering z dostawą pod same drzwi, Nice To Fit You, który również polecam!


Rekomenduję tylko to, co sam lubię i z czego korzystam. Jeśli i Ty skorzystasz z moich rekomendacji, otrzymam drobną prowizję od firm, które polecam. A więc wygrywamy wszyscy i promujemy dobre i innowacyjne biznesy. Dzięki!

Mucha w czekoladzie, Maciej Dutko