985 – to liczba audytów ofert sprzedażowych na Allegro, jakie wykonałem od 2007 roku. W związku ze zbliżającym się pierwszym „Millenium” postanowiłem, że tylko 14 ostatnich analiz zostanie wykonanych wg starych stawek.

7 lat audytowania to olbrzymie doświadczenie. Czasami czuję się tak, jakbym sam od 500 lat prowadził e-sprzedaż: blisko tysiąc przebadanych ofert, setki sprzedawców zachodzących w głowę, dlaczego spadają im obroty i… zaledwie 20 niezwykle powtarzalnych błędów, które paraliżują e-sprzedaż – to wszystko powoduje, że każdy kolejny audyt jeszcze lepiej i jeszcze trafniej pozwala ustalić, gdzie jest kot pogrzebany.

Efekt: poprawa błędów i imponujące wzrosty sprzedażowe.

Jakiego rzędu są to wzrosty? Z tym bywa różnie. Oto bowiem bardzo doświadczeni e-biznesowi wyjadacze mają zazwyczaj niewiele do poprawy; jednak zmiana 2-3 elementów pozwala osiągać wzrosty od 5 do 40% (co przy skali 2000 zamówień tygodniowo u jednego tylko audytowanego e-sprzedawcy dało o ponad 30 tysięcy zamówień więcej w skali roku).

Są i tacy, którzy swoją przygodę z e-sprzedażą dopiero zaczynają. Zdarza się, że po audycie (albo po szkoleniu) wdrażają nawet po kilkanaście poprawek i w ciągu pierwszego dnia… notują wzrosty obrotów np. o 600%. Mój rekordzista, sprzedawca odzieży z Poznania, wprowadził do swojej oferty ponad 20 zaleconych modyfikacji. I już po 2 tygodniach sprzedaż skoczyła mu z 3-5 aż na 300 zamówień w tygodniu.

Zresztą: aby przekonać się, jakie cuda potrafią zdziałać szkolenia i audyty, poczytaj:

Jeśli uważasz, że również w silniku Twojej oferty nie wszystko działa tak, jak byś sobie tego życzył, pozwól mi zajrzeć pod maskę i pomóc zwiększyć wydajność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maciej Dutko

Na co dzień prowadzę firmę edytorską Korekto.pl (korekta tekstów), w ramach projektu Audite.pl pomagam też e-sprzedawcom usunąć z ich ofert błędy psujące sprzedaż. Jeśli czas mi pozwala, dzielę się wiedzą podczas szkoleń i zajęć na najlepszych uczelniach biznesowych w Polsce (na zlecenie Allegro przeszkoliłem ponad 10 tys. sprzedawców i drugie tyle studentów).

Spłodziłem kilkanaście książek, w tym:
„Mucha w czekoladzie”,
„Targuj się! Zen negocjacji”,
„Efekt tygrysa”,
„Nieruchomościowe seppuku”
„Biblia e-biznesu” (to ponoć największy tego typu projekt na świecie).

Prowadzę szkolenia z niestandardowej obsługi klienta („Zen obsługi klienta”), z negocjacji („Zen negocjacji”) oraz ze skutecznych metod zwiększania e-sprzedaży („E-biznes do Kwadratu”) - uczestnicy tego ostatniego chwalą się nawet kilkusetprocentowymi wzrostami;).

Więcej: www.dutko.pl i www.wikipedia.pl.

Moje książki i szkolenia

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Korzystam i polecam

Hosting i domeny od lat mam w Domeny.tv – kocham ich za indywidualne podejście i pomoc zawsze, kiedy jej potrzebuję (podaj kod „evolu-evolu” i zdobądź 10% zniżki)


Jeśli dobre i praktyczne książki, to tylko w moim ukochanym Helionie!


Jako audiobookoholik a zarazem akcjonariusz Legimi korzystam z ogromu e- i audioksiążek w tym serwisie (sprawdź – 30 dni za darmo).


A jako że nie zawsze mam czas zadbać o zdrowe jedzenie, od lat pomaga mi wygodny i zdrowy katering z dostawą pod same drzwi, Nice To Fit You, który również polecam!


Rekomenduję tylko to, co sam lubię i z czego korzystam. Jeśli i Ty skorzystasz z moich rekomendacji, otrzymam drobną prowizję od firm, które polecam. A więc wygrywamy wszyscy i promujemy dobre i innowacyjne biznesy. Dzięki!

Mucha w czekoladzie, Maciej Dutko