Dlaczego „e-biznes”… nie istnieje? Jak zarabiać na zmianach? Czy dentysta może „pracować” on-lajn? To tylko niektóre wątki rozmowy o przełamywaniu schematów.  


Średnio 3-4 razy w miesiącu dostaję zaproszenia do udziału w łebinarach, konferencjach czy wywiadach. Fizycznie jestem w stanie przyjąć może 10% z nich – a jedną z ostatnich rozmów znajdziesz poniżej. Bartek Orzewski z „Break Your Limits” zaprosił mnie do udziału w tym zacnym e-vencie, a tematy, które poruszyliśmy, mogę dawać do myślenia.

 

Rozmawialiśmy m.in.:

 • dlaczego wiele tzw. e-biznesów… nie jest prawdziwymi „e-biznesami” i co zrobić, by były?
 • czy biznes on-line jest dla każdego i… dlaczego nie?
 • dlaczego istnieją warzywniaki stacjonarne a nie ma… kiosków ze stronami WWW?
 • jakim cudem ów warzywniak w jeden dzień działalności onlajn zarabia tyle, co… w dwa tygodnie stacjonarnie na bazarku?
 • jak sprawnie reagować na nagłe zmiany na rynku i łapać nową falę, zamiast w niej utonąć?
 • czy dentysta może pracować… onlajn i jakie fenomenalne możliwości otwierają się, gdy odpowiedź brzmi „tak, może!”?
 • jak to możliwe, że moja firma edytorska www.korekto.pl, której „bazowym” językiem jest mało znany na świecie j. polski, obsługuje już klientów w kilkunastu innych krajach?
 • czy Dutkoniowi nie wstyd, że nie udało mu się jeszcze odpowiednio skutecznie popchnąć swojej prywatnej dziewczyny do biznesu onlajn?
 • i dlaczego na prawie każde pytanie Dutko odpowiada: „to zależy” albo „najważniejsze by robić to, co się lubi”?
 • dlaczego kiedy wszyscy mówią o „poduszce finansowej”, mi wystarczyło „finansowe prześcieradło”TM?
 • po co studiowałem 9 lat, skoro można 5 (lub nawet 3)?
 • …i dlaczego przy rozwijaniu swojego e-biznesu koniecznie trzeba sięgnąć po „Biblię e-biznesu” (www.bibliae-biznesu.pl)?

Posłuchaj:

A tutaj możesz zamówić dostęp do rozmów z wszystkimi 50 ekspertami, którzy zawitali na konferencję „Break Your Limits”: www.breakyourlimits.pl.

Zobacz też inne nagrania na kanale „Maciej Dutko • Evolu.pl: ROZWÓJ, BIZNES, MYŚLENIE” i zasubskrybuj go, aby dostawać powiadomienia o kolejnych ciekawych publikacjach.

PS A jeśli uważasz, że tematy, o których rozmawiamy, są istotne i ciekawe, udostępnij je swoim znajomym na Fb czy w innych soc-mediach – niech również posłuchają i skorzystają. Dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maciej Dutko

Na co dzień prowadzę firmę edytorską Korekto.pl (korekta tekstów), w ramach projektu Audite.pl pomagam też e-sprzedawcom usunąć z ich ofert błędy psujące sprzedaż. Jeśli czas mi pozwala, dzielę się wiedzą podczas szkoleń i zajęć na najlepszych uczelniach biznesowych w Polsce (na zlecenie Allegro przeszkoliłem ponad 10 tys. sprzedawców i drugie tyle studentów).

Spłodziłem kilkanaście książek, w tym:
„Mucha w czekoladzie”,
„Targuj się! Zen negocjacji”,
„Efekt tygrysa”,
„Nieruchomościowe seppuku”
„Biblia e-biznesu” (to ponoć największy tego typu projekt na świecie).

Prowadzę szkolenia z niestandardowej obsługi klienta („Zen obsługi klienta”), z negocjacji („Zen negocjacji”) oraz ze skutecznych metod zwiększania e-sprzedaży („E-biznes do Kwadratu”) - uczestnicy tego ostatniego chwalą się nawet kilkusetprocentowymi wzrostami;).

Więcej: www.dutko.pl i www.wikipedia.pl.

Moje książki i szkolenia

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Korzystam i polecam

Hosting i domeny od lat mam w Domeny.tv – kocham ich za indywidualne podejście i pomoc zawsze, kiedy jej potrzebuję (podaj kod „evolu-evolu” i zdobądź 10% zniżki)


Jeśli dobre i praktyczne książki, to tylko w moim ukochanym Helionie!


Jako audiobookoholik a zarazem akcjonariusz Legimi korzystam z ogromu e- i audioksiążek w tym serwisie (sprawdź – 30 dni za darmo).


A jako że nie zawsze mam czas zadbać o zdrowe jedzenie, od lat pomaga mi wygodny i zdrowy katering z dostawą pod same drzwi, Nice To Fit You, który również polecam!


Rekomenduję tylko to, co sam lubię i z czego korzystam. Jeśli i Ty skorzystasz z moich rekomendacji, otrzymam drobną prowizję od firm, które polecam. A więc wygrywamy wszyscy i promujemy dobre i innowacyjne biznesy. Dzięki!

Mucha w czekoladzie, Maciej Dutko