„Skończ szkołę. Załóż rodzinę. Pracuj ciężko. Płać podatki. Umrzyj” – to wcale nie „system” narzuca nam taką ścieżkę; to my się na nią dobrowolnie godzimy! A gdyby tak odczepić kotwice i kotwiczki, które nie pozwalają nam żyć pełnią? Tomek Maciejewski w samym sercu Bangkoku przepytał mnie, jak to się robi.

Tomasz to cyfrowy nomad, twórca projektu „Tam, gdzie chcę!”, promującego ideę i zasady życia i funkcjonowania w dowolnym miejscu na świecie. Nie mogliśmy więc nie spotkać się (zresztą już po raz kolejny) i nie podyskutować:

  • jak żyć mobilnie,
  • co robić, by móc oderwać się od miejsca,
  • dlaczego boimy się takiego kroku,
  • co nas hamuje,
  • wreszcie: jaki biznes moglibyśmy uprawiać, będąc ciągle „w drodze”?

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w krótkiej rozmowie:

 

O budowaniu życia pewnego wolności #TamGdzieChce z Maciejem Dutko na 40. pietrze Baiyoke Sky Hotel Bangkok

Opublikowany przez Tam Gdzie Chcę Tomek Maciejewski na 3 lutego 2018

PS 1. Problemy z wyświetlaniem wideo? Obejrzyj tu: www.facebook.com/tomeknomad/videos/572268899791747

PS 2. Obejrzałeś i posłuchałeś? Nie zatrzymuj tego  tylko dla siebie, ale podaj dalej: wielu Twoich przyjaciół i bliskich też ma kule u nóg – pomóż im je porzucić! Dzięki:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Maciej Dutko

Na co dzień prowadzę firmę edytorską Korekto.pl (korekta tekstów), w ramach projektu Audite.pl pomagam też e-sprzedawcom usunąć z ich ofert błędy psujące sprzedaż. Jeśli czas mi pozwala, dzielę się wiedzą podczas szkoleń i zajęć na najlepszych uczelniach biznesowych w Polsce (na zlecenie Allegro przeszkoliłem ponad 10 tys. sprzedawców i drugie tyle studentów).

Spłodziłem kilkanaście książek, w tym:
„Targuj się! Zen negocjacji”,
„Efekt tygrysa”,
„Nieruchomościowe seppuku”
„Biblia e-biznesu” (to ponoć największy tego typu projekt na świecie).

Prowadzę szkolenia z niestandardowej obsługi klienta („Zen obsługi klienta”), z negocjacji („Zen negocjacji”) oraz ze skutecznych metod zwiększania e-sprzedaży („E-biznes do Kwadratu”) - uczestnicy tego ostatniego chwalą się nawet kilkusetprocentowymi wzrostami;).

Więcej: www.dutko.pl i www.wikipedia.pl.

Moje książki i szkolenia

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Korzystam i polecam

Hosting i domeny od lat mam w Domeny.tv – kocham ich za indywidualne podejście i pomoc zawsze, kiedy jej potrzebuję (podaj kod „evolu-evolu” i zdobądź 10% zniżki)


Dużo podróżuję. Noclegi zamawiam zwykle przez Agoda.com – cenię olbrzymi wybór i szybki proces rezerwowania.


Jeśli nie hotele, to Airbnb – to genialna alternatywa, zwłaszcza na wyjazdy z przyjaciółmi, kiedy chcemy zamieszkać w jednym miejscu. I w sensownych cenach!


Często wyjeżdżam za granicę. Dzięki karcie Revolut skończył się koszmar biegania po kantorach i wymieniania walut – wszędzie płacę jedną kartą bez absurdalnych różnic kursowych.


Wysyłamy nieco przesyłek kurierskich. A wszystkie przez wygodny serwis Furgonetka.pl:


Jeśli dobre i praktyczne książki, to tylko w moim ukochanym Helionie!


Jako audiobookoholik a zarazem akcjonariusz Legimi korzystam z ogromu e- i audioksiążek w tym serwisie (sprawdź – 30 dni za darmo).


Z taksówek korzystam rzadko, ale jeśli już – wybieram Ubera lub Bolta, bo uwielbiam ich wygodne i funkcjonalne aplikacje.


Rekomenduję tylko to, co sam lubię i z czego korzystam. Jeśli i Ty skorzystasz z moich rekomendacji, otrzymam drobną prowizję od firm, które polecam. A więc wygrywamy wszyscy i promujemy dobre i innowacyjne biznesy. Dzięki!

"Biblia e-biznesu 3.0" + 2 książki gratis!