Idą najważniejsze wybory od ’89. Od nich zależy, czy w Polsce wróci normalność. I choć znów słyszę, że „jeden głos nic nie zmieni” lub że „wybierać możemy tylko między trądem a gangreną”, tym razem przełamanie tego mentalu i ruszenie kości na wybory jest szczególnie ważne  – to ostatnia szansa na zatrzymanie rosnącego jak rak PiSotalitaryzmu…


Na kogo głosować?

To nie jest najważniejsze pytanie, bo rzeczywiście analizując programy, deklaracje i – przede wszystkim – dotychczasowe działania chyba wszystkich ważniejszych partii, trudno nie zgodzić się, że dobrego wyboru nie ma. I tak, po raz kolejny mamy wybór między mniejszym i większym, a być może również przyszłym złem. Nie wiemy bowiem, jak szybko ewentualny nowy gracz polityczny ulegnie politycznej zgniliźnie.

Pewne jest jedno: jeśli przynajmniej nie spróbujemy zmienić „dobrej zmiany” przy korycie, będzie tylko gorzej.

Dlatego nie pytajcie „na kogo głosować?”, ale „na kogo nie głosować?”, aby kolejny Dajmiech nie odebrał Wam boleśnie tego, co wcześniej „dał”.

Janusz Christa: "Kajko i Kokosz. Woje Mirmiła"
rys. Janusz Christa („Kajko i Kokosz. Woje Mirmiła”, cz. 2, s. 8-9)

Załóżmy roboczo, że każdy ma swój rozum (choć ostatnie lata pokazały, jak bardzo błędne jest to założenie…). A skoro tak, przyjmijmy też, że:

  1. Każdy myślący człowiek wie, iż obecnie rządzący (PiS) rypie niemiłosiernie każdego z nas: i okradając na każdym możliwym kroku, i osiągając kolejne Mount Everesty manipulacji w mediach, i komplikując i tak już skomplikowane przepisy. Jednym słowem: dzięki PiS-owi mamy dziś w Polsce totalitaryzm (i nie będę się wdawał w dyskusje, że dla pełni tego słowa brakuje nam tylko obozów koncentracyjnych i krematoriów: raz, że ten obóz koncentracyjny nie wymaga drutów, a dwa, że – jeżeli nic nie zmienimy – krematoriów jeszcze się doczekamy…).
  2. Każdy myślący człowiek wie, że poprzedni rządzący (PO) również rypał Polskę i Polaków na każdym kroku. Możemy się licytować, kto rypał bardziej i kto ma więcej afer na koncie, ale: raz, wiadomo, że PiS, a dwa, że w zasadzie nie ma to znaczenia, bo to jak dyskutowanie, czy bandyta na autostradzie zabił niewinnych ludzi wjeżdżając w nich z prędkością 315, czy może „tylko” 253 km/h.
  3. Każdy myślący człowiek wie, że obie te partie (i nie tylko te) żerują na bezmózgowiu ludzi niemyślących, czyli swoich wyborców, którzy – mimo iż są rżnięci aż się dymi, nadal z lubością seryjnego masochisty deklarują, że ponownie zagłosują na swoich prześladowców i gwałcicieli (to ponad 65% rodaków-baranów, jeśli wierzyć sondażom…).

No, ale do brzegu, bo się rozfilozofowałem. A więc…

na kogo zagłosuje Dutko?

Kto mnie zna, ten dobrze wie. Kto mnie nie zna, tego to nie interesuje. Ważne jest natomiast, że – moim subiektywnym zdaniem (i nie, nie będę udawał politycznej poprawności, ponieważ gra toczy się już nie o kurtuazję, lecz o to, co najcenniejsze – Wolność)

trzeba być absolutnym idiotą,
aby ponownie oddać głos na własnego gwałciciela.

Dlatego oficjalnie:

Ani PiS, ani PO
– oni już zawiedli!

A Ty?

PS Wartościowe? Udostępnij i pomóż Polsce obudzić się zanim będzie za późno…


Przeczytaj też moje inne artykuły:

O odbieraniu wolności, państwie opresyjnym i rosnącym totalitaryzmie:

 

O koronapsychozie i fałszywej pandemii:

 

O postępującej cenzurze i zaniku wolności słowa na YouTube i Facebooku:


Jeżeli uznasz, że autor zasługuje na kawę, by nie zabrakło mu energii i zapału do dalszej walki, nie pogardzę podwójnym espresso;):

– lub symbolicznym bitcoinem;):

0x94861d260596f9cf0e7adc0b1ac8a5cfa9546b96
(sieć BSC/BEP20)


W związku z postępującą cenzurą Facebooka i ograniczaniem kontaktów z Wami, jeśli chcecie zachować łączność ze mną, dopiszcie, proszę, swój adres e-mail do prostej listy w formularzu Google’a, abyśmy mieli kontakt:

– nie jest to newsletter, bo nie prowadzę klasycznego e-mail marketingu, ale kanał, którym dam Wam znać, jeśli pojawi się jakiś szczególnie ważny temat.

Warto też skorzystać z Alertów Google: wejdź na https://www.google.pl/alerts i wpisz interesującą Cię frazę (np. „maciej dutko”), a otrzymasz powiadomienie, gdy pojawi się nowa publikacja na dany temat:


fot. w nagłówku: Janusz Christa, „Kajko i Kokosz. Woje Mirmiła”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maciej Dutko

Na co dzień prowadzę firmę edytorską Korekto.pl (korekta tekstów), w ramach projektu Audite.pl pomagam też e-sprzedawcom usunąć z ich ofert błędy psujące sprzedaż. Jeśli czas mi pozwala, dzielę się wiedzą podczas szkoleń i zajęć na najlepszych uczelniach biznesowych w Polsce (na zlecenie Allegro przeszkoliłem ponad 10 tys. sprzedawców i drugie tyle studentów).

Spłodziłem kilkanaście książek, w tym:
„Mucha w czekoladzie”,
„Targuj się! Zen negocjacji”,
„Efekt tygrysa”,
„Nieruchomościowe seppuku”
„Biblia e-biznesu” (to ponoć największy tego typu projekt na świecie).

Prowadzę szkolenia z niestandardowej obsługi klienta („Zen obsługi klienta”), z negocjacji („Zen negocjacji”) oraz ze skutecznych metod zwiększania e-sprzedaży („E-biznes do Kwadratu”) - uczestnicy tego ostatniego chwalą się nawet kilkusetprocentowymi wzrostami;).

Więcej: www.dutko.pl i www.wikipedia.pl.

Moje książki i szkolenia

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Korzystam i polecam

Hosting i domeny od lat mam w Domeny.tv – kocham ich za indywidualne podejście i pomoc zawsze, kiedy jej potrzebuję (podaj kod „evolu-evolu” i zdobądź 10% zniżki)


Jeśli dobre i praktyczne książki, to tylko w moim ukochanym Helionie!


Jako audiobookoholik a zarazem akcjonariusz Legimi korzystam z ogromu e- i audioksiążek w tym serwisie (sprawdź – 30 dni za darmo).


A jako że nie zawsze mam czas zadbać o zdrowe jedzenie, od lat pomaga mi wygodny i zdrowy katering z dostawą pod same drzwi, Nice To Fit You, który również polecam!


Rekomenduję tylko to, co sam lubię i z czego korzystam. Jeśli i Ty skorzystasz z moich rekomendacji, otrzymam drobną prowizję od firm, które polecam. A więc wygrywamy wszyscy i promujemy dobre i innowacyjne biznesy. Dzięki!

Mucha w czekoladzie, Maciej Dutko