Za chwilę „rząd” ogłosi dramatyczny skok liczby zakażeń kowidem. Zanim znów bezkrytycznie łykniesz „statystyki”, zobacz, jak się je robi…

Dziś króciutko: podaję wyimiki z trzech ciekawych artykułów – dwa dotyczą falsyfikowania statystyk „zakażeń” przez rząd, trzeci odnosi się do bezskuteczności maseczek. Jeśli zależy Ci na pełniejszym obrazie manipulacji, jaką media i politycy serwują nam od paru miesięcy, sprawdź sobie szczegóły w pełnych tekstach. Jeśli nie, nie ma sprawy, śpij dalej.

 

Ciekawostka nr 1

Główny Inspektor Sanitarny opublikował nową definicję przypadku COVID-19 na potrzeby nadzoru epidemiologicznego nad zakażeniami wirusem SARS-CoV-2. Pod względem klinicznym za chorego na COVID-19 uznaje się osobę, u której wystąpił co najmniej jeden objaw: kaszel, gorączka, duszność, utrata węchu lub smaku.

Wniosek: kaszlesz? Masz „kowid”! Dziękujemy, pozamiatane.

Źródło: „Nowa definicja <<przypadku COVID-19>>. Sanepid wprowadził zmiany” (www.businessinsider.com.pl).

 

Ciekawostka nr 2

„Dzięki” rozporządzeniu z 23.10.2020 r. zakażeń jest więcej. Wynika to z faktu, że podawane liczby zakażeń to suma testów zarówno tych na NFZ jak i prywatnych. Sytuacja zmienia się jednak z dniem 5.11.2020 r. (…) Podawać się będzie liczbę przebadanych próbek pobranych w ramach testów na NFZ, natomiast liczba zakażeń będzie podawana na podstawie sumy pozytywnych testów wykonanych zarówno na NFZ jak i prywatnie.

Wniosek: może okazać się, że „zakażeń” będzie więcej niż przeprowadzonych testów (oczywiście winni będą protestujący…). Nawet Bareja by się nie śmiał.

Źródło: „Dwa tygodnie po protestach formalnie pojawi się szczyt zakażeń? Wynika to z pewnego triku, który zastosowano w rozporządzeniu” (www.bezprawnik.pl)

 

Ciekawostka nr 3

Zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia z 5 czerwca 2020 roku dotyczącymi stosowania maseczek na twarz, nie ma bezpośrednich dowodów na to, że powszechne noszenie maseczek przez zdrowych ludzi jest skuteczną interwencją przeciwko chorobom układu oddechowego

Wniosek: nie, maseczki nie są skuteczne – stwierdziła WHO.

Źródło: „WHO przyznaje: nie ma bezpośrednich dowodów na to, że noszenie maseczek zapobiega infekcji” (polish.mercola.com).

 

Inne moje teksty w temacie koronamanipulacji:

11 komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maciej Dutko

Na co dzień prowadzę firmę edytorską Korekto.pl (korekta tekstów), w ramach projektu Audite.pl pomagam też e-sprzedawcom usunąć z ich ofert błędy psujące sprzedaż. Jeśli czas mi pozwala, dzielę się wiedzą podczas szkoleń i zajęć na najlepszych uczelniach biznesowych w Polsce (na zlecenie Allegro przeszkoliłem ponad 10 tys. sprzedawców i drugie tyle studentów).

Spłodziłem kilkanaście książek, w tym:
„Mucha w czekoladzie”,
„Targuj się! Zen negocjacji”,
„Efekt tygrysa”,
„Nieruchomościowe seppuku”
„Biblia e-biznesu” (to ponoć największy tego typu projekt na świecie).

Prowadzę szkolenia z niestandardowej obsługi klienta („Zen obsługi klienta”), z negocjacji („Zen negocjacji”) oraz ze skutecznych metod zwiększania e-sprzedaży („E-biznes do Kwadratu”) - uczestnicy tego ostatniego chwalą się nawet kilkusetprocentowymi wzrostami;).

Więcej: www.dutko.pl i www.wikipedia.pl.

Moje książki i szkolenia

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Korzystam i polecam

Hosting i domeny od lat mam w Domeny.tv – kocham ich za indywidualne podejście i pomoc zawsze, kiedy jej potrzebuję (podaj kod „evolu-evolu” i zdobądź 10% zniżki)


Jeśli dobre i praktyczne książki, to tylko w moim ukochanym Helionie!


Jako audiobookoholik a zarazem akcjonariusz Legimi korzystam z ogromu e- i audioksiążek w tym serwisie (sprawdź – 30 dni za darmo).


A jako że nie zawsze mam czas zadbać o zdrowe jedzenie, od lat pomaga mi wygodny i zdrowy katering z dostawą pod same drzwi, Nice To Fit You, który również polecam!


Rekomenduję tylko to, co sam lubię i z czego korzystam. Jeśli i Ty skorzystasz z moich rekomendacji, otrzymam drobną prowizję od firm, które polecam. A więc wygrywamy wszyscy i promujemy dobre i innowacyjne biznesy. Dzięki!

Mucha w czekoladzie, Maciej Dutko