Piękny wysp „obudzeńców”™ widzę ostatnio dookoła, którzy przecież „już rok temu ostrzegali, że to koronaściema”! Nie dość, że zaczyna się hurtowa amnezja, to mamy też chóralne „ja też działałem wtedy w opozycji i mówiłem NIE, mimo że mnie internowali!”.

Naprawdę? To gdzie byłeś w marcu 2020, kiedy po artykule „KoronaŚwirus, czyli nie daj się zwariować wirusokalipsie” sypały się tylko hejty, podśmiechujki i chamskie wyzwiska?

Naprawdę? To czy na pewno przez ten rok ani razu nie założyłeś maski i odważyłeś się wejść do Lidla albo do samolotu z gołą twarzą?

Naprawdę? To czy ani razu nie uległeś zbrodniczemu hasztagowi #zostańwdomu? Nie zamknąłeś firmy, bo pan premier wespół z kotem prezesa kazali? Nie zrezygnowałeś z wyjazdu do starszych rodziców na święta, bo uwierzyłeś w destrukcyjną moc św. Kowida™?

Jeśli nie, to nie jesteś bohaterem, tylko kolejnym z milionów „obudzeńców”. Ale to już dużo – wprawdzie na bunt obywatelski trochę za późno, bo rząd dziś wie, że może nas rypać w co i kiedy chce (test na inteligencję i na kręgosłup społeczny oblaliśmy w kwietniu, o czym też alarmowałem; m.in. „KoronaPsikus, czyli największa ściema w dziejach. Historia histerii”), ale mamy jeszcze szansę, by wykoleić ten chory eksperyment.

Jednak czasu zostało mało: kiedy przekroczony zostanie krytyczny próg „dobrowolnego szczepienia” owieczek i rząd będzie miał za sobą 50% poparcia, by na siłę wyszczepić resztę, pozostanie nam już tylko zgasić światło…

Tak czy inaczej, walczymy do końca. Czy jest na sali poważna kancelaria, która zorganizuje od strony prawnej gigantyczny pozew zbiorowy (i przy okazji przejdzie do historii)? Dajcie mi organizację prawną, a przyprowadzę Wam pierwszy tysiąc przedsiębiorców.

A mawiają, że to ja byłem pacjentem „zero”, który jako pierwszy w tym kraju (a może i w Europie) powiedział „sprawdzam!” na początku marca 2020… Tak czy inaczej, oficjalną kontrpandemię™ czas rozpocząć, byle na większą skalę!

Maciej Dutko
www.bibliae-biznesu.plwww.korekto.plwww.evolu.pl

PS Żartowałem. Nie sądzę, że dojdzie do przymusowych szczepień – to będzie zbyt kosztowne i zbyt ryzykowne nawet jak dla obecnych bandytów przy władzy. To się odbędzie inaczej: „nieszczepieńcy”™ po prostu zostaną stopniowo odcięci od kolejnych gałęzi życia: służby zdrowia (ja już teraz nie mam wstępu nawet do prywatnego szpitala – pozdrawiam Medicover Polska i POLMED S.A. i gratuluję dołączenia do „zaszczytnego” grona kolegów takich jak IG Farben czy Siemens), hoteli i restauracji (no patrzcie!), sklepów i aptek (zostaliśmy ostatnio wyrzuceni z apteki bez możliwości kupna leku…), samolotów i autobusów…

Permanentny „selektywny lockdown”™ już jest realizowany.

Dzięki Diabłu, pewnie zawsze będę mógł przynajmniej pomodlić się w kościele. Tylko nie wiem, o co…

#obudzeńcy #śwKowid #kontrpandemia #klientzero #selektywnylockdown – hasztagi po raz pierwszy na antenie; proszę się częstować:)

fot. w nagłówku: http://depositphotos.com

 

Moje pozostałe wypowiedzi w temacie koronaparanoi (gdyby ktoś miał krótką pamięć):

10 komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maciej Dutko

Na co dzień prowadzę firmę edytorską Korekto.pl (korekta tekstów), w ramach projektu Audite.pl pomagam też e-sprzedawcom usunąć z ich ofert błędy psujące sprzedaż. Jeśli czas mi pozwala, dzielę się wiedzą podczas szkoleń i zajęć na najlepszych uczelniach biznesowych w Polsce (na zlecenie Allegro przeszkoliłem ponad 10 tys. sprzedawców i drugie tyle studentów).

Spłodziłem kilkanaście książek, w tym:
„Mucha w czekoladzie”,
„Targuj się! Zen negocjacji”,
„Efekt tygrysa”,
„Nieruchomościowe seppuku”
„Biblia e-biznesu” (to ponoć największy tego typu projekt na świecie).

Prowadzę szkolenia z niestandardowej obsługi klienta („Zen obsługi klienta”), z negocjacji („Zen negocjacji”) oraz ze skutecznych metod zwiększania e-sprzedaży („E-biznes do Kwadratu”) - uczestnicy tego ostatniego chwalą się nawet kilkusetprocentowymi wzrostami;).

Więcej: www.dutko.pl i www.wikipedia.pl.

Moje książki i szkolenia

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Korzystam i polecam

Hosting i domeny od lat mam w Domeny.tv – kocham ich za indywidualne podejście i pomoc zawsze, kiedy jej potrzebuję (podaj kod „evolu-evolu” i zdobądź 10% zniżki)


Jeśli dobre i praktyczne książki, to tylko w moim ukochanym Helionie!


Jako audiobookoholik a zarazem akcjonariusz Legimi korzystam z ogromu e- i audioksiążek w tym serwisie (sprawdź – 30 dni za darmo).


A jako że nie zawsze mam czas zadbać o zdrowe jedzenie, od lat pomaga mi wygodny i zdrowy katering z dostawą pod same drzwi, Nice To Fit You, który również polecam!


Rekomenduję tylko to, co sam lubię i z czego korzystam. Jeśli i Ty skorzystasz z moich rekomendacji, otrzymam drobną prowizję od firm, które polecam. A więc wygrywamy wszyscy i promujemy dobre i innowacyjne biznesy. Dzięki!

Mucha w czekoladzie, Maciej Dutko