Krzysztof Koziołek, polski Orwell, i jego wizja naszego kraju po III wojnie światowej. Fikcja, ale czy na pewno?…


„Historia nauczycielką życia” – mówią. Ale mówią też, że jeżeli historia czegoś uczy, to tego, że ludzie nie uczą się od historii…

Może więc uczmy się także od… przyszłości? Zamiatin, Orwell, Huxley, Lem, Zajdel – co ich łączy? To, że każdy z nich był „historykiem przyszłości”. Jaśniej? Proszę: każdy z nich przewidział i próbował przestrzegać przed tym, co się dopiero wydarzy.

A to?


Polska po III (wybitnie krótkiej) wojnie światowej. Wskutek bzdurnych decyzji politycznych (#koronawirus, #wojnaukraińska etc.) oraz ataków terrorystycznych, woda stała się towarem deficytowym, a jej przydziały (a jakże!) są stale zmniejszane. Ludzi podzielono (a jakże!) na kilka kategorii uprzywilejowania. Sąsiad donosi na sąsiada do SB za butelkę wody. Obowiązuje „dystans społeczny”. Obowiązują „opaski kontrolne” – brązowe dla obywateli niższej kategorii, i złote – których tamci zazdroszczą obywatelom stojącym wyżej (tylko VIP-y są zwolnieni z opasek – oni mają zaszczyt posiadania czipów). Obowiązuje (a jakże!) wspierany przez sztuczną inteligencję system nadzoru i kontroli oraz „system punktacji zachowania”, a zamiast prawa – są „procedury”. Wreszcie: obowiązuje (a jakże!) książeczka „dobrowolnych” szczepień – ale niezbędna wszędzie tam, gdzie chce się coś załatwić (włącznie ze skorzystaniem z biblioteki). Znamy to skądś?

Na czele partii stoi (a jakże!) „Pierwszy”, będący wszak tylko jedną z marionetek korporacji Universum Health and Care, mającej monopol na dystrybucję wody (dodajmy: duże akweny zostały zatrute, a zbieranie deszczówki czy kopanie własnych studni – surowo zabronione).

Brzmi trochę znajomo, trochę straszno, trochę niewiarygodno i fantastyczno? No to nie zapomnijcie, że każda Historia była kiedyś Przyszłością

 

Zamów. Przeczytaj. Pomyśl:


 

PS Wartościowe? Udostępnij i pomóż światu obudzić się zanim będzie za późno…


Przeczytaj też moje inne artykuły:

O odbieraniu wolności, państwie opresyjnym i rosnącym totalitaryzmie:

 

O koronapsychozie i fałszywej pandemii:

 

O postępującej cenzurze i zaniku wolności słowa na YouTube i Facebooku:


Jeżeli uznasz, że autor zasługuje na kawę, by nie zabrakło mu energii i zapału do dalszej walki, nie pogardzę podwójnym espresso;):

– lub symbolicznym bitcoinem;):

0x94861d260596f9cf0e7adc0b1ac8a5cfa9546b96
(sieć BSC/BEP20)


W związku z postępującą cenzurą Facebooka i ograniczaniem kontaktów z Wami, jeśli chcecie zachować łączność ze mną, dopiszcie, proszę, swój adres e-mail do prostej listy w formularzu Google’a, abyśmy mieli kontakt:

– nie jest to newsletter, bo nie prowadzę klasycznego e-mail marketingu, ale kanał, którym dam Wam znać, jeśli pojawi się jakiś szczególnie ważny temat.

Warto też skorzystać z Alertów Google: wejdź na https://www.google.pl/alerts i wpisz interesującą Cię frazę (np. „maciej dutko”), a otrzymasz powiadomienie, gdy pojawi się nowa publikacja na dany temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maciej Dutko

Na co dzień prowadzę firmę edytorską Korekto.pl (korekta tekstów), w ramach projektu Audite.pl pomagam też e-sprzedawcom usunąć z ich ofert błędy psujące sprzedaż. Jeśli czas mi pozwala, dzielę się wiedzą podczas szkoleń i zajęć na najlepszych uczelniach biznesowych w Polsce (na zlecenie Allegro przeszkoliłem ponad 10 tys. sprzedawców i drugie tyle studentów).

Spłodziłem kilkanaście książek, w tym:
„Mucha w czekoladzie”,
„Targuj się! Zen negocjacji”,
„Efekt tygrysa”,
„Nieruchomościowe seppuku”
„Biblia e-biznesu” (to ponoć największy tego typu projekt na świecie).

Prowadzę szkolenia z niestandardowej obsługi klienta („Zen obsługi klienta”), z negocjacji („Zen negocjacji”) oraz ze skutecznych metod zwiększania e-sprzedaży („E-biznes do Kwadratu”) - uczestnicy tego ostatniego chwalą się nawet kilkusetprocentowymi wzrostami;).

Więcej: www.dutko.pl i www.wikipedia.pl.

Moje książki i szkolenia

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Korzystam i polecam

Hosting i domeny od lat mam w Domeny.tv – kocham ich za indywidualne podejście i pomoc zawsze, kiedy jej potrzebuję (podaj kod „evolu-evolu” i zdobądź 10% zniżki)


Jeśli dobre i praktyczne książki, to tylko w moim ukochanym Helionie!


Jako audiobookoholik a zarazem akcjonariusz Legimi korzystam z ogromu e- i audioksiążek w tym serwisie (sprawdź – 30 dni za darmo).


A jako że nie zawsze mam czas zadbać o zdrowe jedzenie, od lat pomaga mi wygodny i zdrowy katering z dostawą pod same drzwi, Nice To Fit You, który również polecam!


Rekomenduję tylko to, co sam lubię i z czego korzystam. Jeśli i Ty skorzystasz z moich rekomendacji, otrzymam drobną prowizję od firm, które polecam. A więc wygrywamy wszyscy i promujemy dobre i innowacyjne biznesy. Dzięki!

Mucha w czekoladzie, Maciej Dutko