Wyobrażasz sobie świat, w którym rząd ma pełną kontrolę nad Twoimi pieniędzmi, zakupami, inwestycjami i oszczędnościami? Taki świat nadciąga…

Brak pieniądza papierowego, pełna kontrola rządu nad Twoimi środkami, limity płatności, termin ważności pieniędzy, które trzeba zużyć w określonym czasie, i których z tego powodu nie da się oszczędzać, całkowity wgląd urzędników i polityków w to, co, kiedy i w jakich ilościach kupujesz…

Jeśli myślisz, że to pomysł na kolejną antyutopię, to niestety jesteś w błędzie – agresywna i intensywna eliminacja gotówki, o której pisze Rafał Ganowski, już jest nam dziana, bo nie dzieje się sama. A to pod pretekstem walki z terroryzmem (jak by terroryści płacili kartami bankowymi wystawionymi na własne nazwiska…), a to z ideą ograniczania przestępcom prania brudnych pieniędzy (jak by przestępcy potrzebowali do tego banków…), a to wreszcie pod debilnym hasłem, że „gotówka przenosi wirusy” (jak by jazda tramwajem, wyjście do sklepu albo do pracy odbywało się w sterylnych warunkach…).

Przeczytaj i zastanów się, czy na pewno chcesz żyć w takim świecie, którego nie wymyśliłby ani Orwell, ani Huxley, ani nawet Zamiatin.

dr Maciej Dutko
– założyciel Korekto.pl, promotor Wolności,
inicjator ruchu oporu wobec koronapsychozy,
autor artykułu CBDC: czym jest „pieniądz centralny” i czy zakończy wolność?

 

Opieka redakcyjna: Korekto.pl

Rafał Ganowski: „Gotówka to wolność”

Profil Autora: www.facebook.com

Zamów książkę: www.gotowkatowolnosc.pl

Korekta i redakcja: Dominika Zakrzewska (Korekto.pl)

Opracowano: kwiecień 2023

 

Przeczytaj też: Maciej Dutko, CBDC: czym jest „pieniądz centralny” i czy zakończy wolność?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maciej Dutko

Na co dzień prowadzę firmę edytorską Korekto.pl (korekta tekstów), w ramach projektu Audite.pl pomagam też e-sprzedawcom usunąć z ich ofert błędy psujące sprzedaż. Jeśli czas mi pozwala, dzielę się wiedzą podczas szkoleń i zajęć na najlepszych uczelniach biznesowych w Polsce (na zlecenie Allegro przeszkoliłem ponad 10 tys. sprzedawców i drugie tyle studentów).

Spłodziłem kilkanaście książek, w tym:
„Mucha w czekoladzie”,
„Targuj się! Zen negocjacji”,
„Efekt tygrysa”,
„Nieruchomościowe seppuku”
„Biblia e-biznesu” (to ponoć największy tego typu projekt na świecie).

Prowadzę szkolenia z niestandardowej obsługi klienta („Zen obsługi klienta”), z negocjacji („Zen negocjacji”) oraz ze skutecznych metod zwiększania e-sprzedaży („E-biznes do Kwadratu”) - uczestnicy tego ostatniego chwalą się nawet kilkusetprocentowymi wzrostami;).

Więcej: www.dutko.pl i www.wikipedia.pl.

Moje książki i szkolenia

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Korzystam i polecam

Hosting i domeny od lat mam w Domeny.tv – kocham ich za indywidualne podejście i pomoc zawsze, kiedy jej potrzebuję (podaj kod „evolu-evolu” i zdobądź 10% zniżki)


Jeśli dobre i praktyczne książki, to tylko w moim ukochanym Helionie!


Jako audiobookoholik a zarazem akcjonariusz Legimi korzystam z ogromu e- i audioksiążek w tym serwisie (sprawdź – 30 dni za darmo).


A jako że nie zawsze mam czas zadbać o zdrowe jedzenie, od lat pomaga mi wygodny i zdrowy katering z dostawą pod same drzwi, Nice To Fit You, który również polecam!


Rekomenduję tylko to, co sam lubię i z czego korzystam. Jeśli i Ty skorzystasz z moich rekomendacji, otrzymam drobną prowizję od firm, które polecam. A więc wygrywamy wszyscy i promujemy dobre i innowacyjne biznesy. Dzięki!

Mucha w czekoladzie, Maciej Dutko