Google Analytics to aktualnie najpopularniejsze narzędzie do analityki internetowej na świecie. Korzysta z niego niemalże 56% witryn internetowych. Nie każdy potrafi jednak wykorzystać potencjał tego narzędzia, a korzystanie z niego ogranicza do codziennego sprawdzenia ruchu za ostatni dzień. To błąd! Google Analytics pozwala na naprawdę wiele. Jego głównym zastosowaniem powinno być podejmowanie decyzji biznesowych na podstawie danych, jakie dostarcza. 

Jeśli szukasz sposobu wejścia do zawiłego świata analityki internetowej, pomoże Ci e-book pt. „Kurs Google Analytics”, przygotowany przez Damiana Sałkowskiego, SEM Directora w Vestigio.pl.

Darmowy-Kurs-Google-Analytics-Akademia-Internetu

E-book liczy niemal 200 stron praktycznej wiedzy o Google Analytics. Podzielony został na dwie części:

  1. Analytics ogółem. W pierwszej części zostały opisane wszystkie ważne raporty oraz możliwe zastosowania tego narzędzia.
  2. Analytics dla blogerów: Tutaj masę wiedzy odnajdą blogerzy i właściciele witryn opartych o system WordPress. Część ta w praktyczny sposób pokazuje, jak wdrożyć Google Analytics i w jaki sposób śledzić najważniejsze akcje na przykładzie witryny opartej o system WordPress.

 

Ten e-book pomoże Ci w sposób bardziej efektywny wykorzystywać potężne narzędzia, jakim jest Google Analytics. Pozwoli Ci też w nieco inny sposób spojrzeć na analitykę internetową.

Publikacja dostępna jest pod adresem: http://vestigio.pl/ga

damian_sałkowski-300x199Damian Sałkowski – pozycjonowaniem stron zajmuje się od 6 lat. Przez ten czas udało mu się zdobyć Mistrzostwo Polski, wydać e-book, udzielić 10 wywiadów i napisać 150 artykułów. Zarządza działem SEO w Vestigio.pl.

2 komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  • Bardzo przydatny poradnik, chociaż akademia analytics od google też jest dobrym rozwiązaniem dla firm które chcą się uczyć pozycjonowania i analityki internetowej.

    Analytics to bardzo rozbudowane narzędzie i tak naprawdę możemy dzięki niemu dowiedzieć się wszystkiego czego tylko chcemy.

Maciej Dutko

Na co dzień prowadzę firmę edytorską Korekto.pl (korekta tekstów), w ramach projektu Audite.pl pomagam też e-sprzedawcom usunąć z ich ofert błędy psujące sprzedaż. Jeśli czas mi pozwala, dzielę się wiedzą podczas szkoleń i zajęć na najlepszych uczelniach biznesowych w Polsce (na zlecenie Allegro przeszkoliłem ponad 10 tys. sprzedawców i drugie tyle studentów).

Spłodziłem kilkanaście książek, w tym:
„Mucha w czekoladzie”,
„Targuj się! Zen negocjacji”,
„Efekt tygrysa”,
„Nieruchomościowe seppuku”
„Biblia e-biznesu” (to ponoć największy tego typu projekt na świecie).

Prowadzę szkolenia z niestandardowej obsługi klienta („Zen obsługi klienta”), z negocjacji („Zen negocjacji”) oraz ze skutecznych metod zwiększania e-sprzedaży („E-biznes do Kwadratu”) - uczestnicy tego ostatniego chwalą się nawet kilkusetprocentowymi wzrostami;).

Więcej: www.dutko.pl i www.wikipedia.pl.

Moje książki i szkolenia

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Korzystam i polecam

Hosting i domeny od lat mam w Domeny.tv – kocham ich za indywidualne podejście i pomoc zawsze, kiedy jej potrzebuję (podaj kod „evolu-evolu” i zdobądź 10% zniżki)


Jeśli dobre i praktyczne książki, to tylko w moim ukochanym Helionie!


Jako audiobookoholik a zarazem akcjonariusz Legimi korzystam z ogromu e- i audioksiążek w tym serwisie (sprawdź – 30 dni za darmo).


A jako że nie zawsze mam czas zadbać o zdrowe jedzenie, od lat pomaga mi wygodny i zdrowy katering z dostawą pod same drzwi, Nice To Fit You, który również polecam!


Rekomenduję tylko to, co sam lubię i z czego korzystam. Jeśli i Ty skorzystasz z moich rekomendacji, otrzymam drobną prowizję od firm, które polecam. A więc wygrywamy wszyscy i promujemy dobre i innowacyjne biznesy. Dzięki!

Mucha w czekoladzie, Maciej Dutko