Potwierdzam plotki: książka na temat narzędzi do łatwego tworzenia stron WWW jest już w piecu. Jeśli dobrze pójdzie, w ciągu kilku miesięcy trafi na półki nakładem wydawnictwa Helion.

Zaczęło się niepozornie: rok temu przypadkowo trafiłem na stronę niezwykle przyjaznego narzędzia do tworzenia stron WWW. Aplikacja tak mocno zaszokowała mnie swoją intuicyjnością i prostotą, że bez namysłu nagrałem 29-minutowy tutorial video, promujący tego rodzaju narzędzia i pokazujący, jak przy ich pomocy nawet człowiek nieznający się w ząb na HTML-u może zrobić fachowo wyglądającą witrynę.

Tak powstała publikacja „Nieprzyzwoicie łatwa strona WWW”, która sprzedała się już w ponad 600 egzemplarzach. Początkowo ludzie byli sceptyczni, a ja dostawałem powtarzające się pytania w stylu „Czy to na pewno jest takie łatwe i przyjemne”. Okazuje się, że tak – tylko w ciągu pierwszego roku swoje strony założyło kilkuset nowych, zupełnie niedoświadczonych webmasterów.

Sprawą zainteresowało się wydawnictwo Helion. Zapadła decyzja: wydajemy książkę o kreatorach stron WWW. Dziś publikacja jest już niemal na finiszu, niedługo więc trafi na księgarniane półki (i e-półki, oczywiście).

Co w niej będzie?

  • rozdział o różnych modelach tworzenia stron WWW (co wybrać: robienie strony ręcznie w HTML-u, zamówienie w agencji interaktywnej, kupienie profesjonalnego CMS-a czy może użycie kreatora on-line?),
  • przegląd najciekawszych narzędzi z tej ostatniej kategorii,
  • nieco miejsca poświęcę też ogólnemu przedstawieniu możliwości WordPressa i jeszcze innego, komercyjnego już narzędzia, które w ostatnich latach podbija polski rynek.

Już dziś zapraszam do lektury! Wkrótce publikacja pojawi się w dziale „Zapowiedzi” na stronie wydawcy.

1 komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  • Teraz to najpopularniejszy jest chyba WordPress, jeżeli ktoś myśli profesjonalnej stronie za niewielkie pieniądze.

Maciej Dutko

Na co dzień prowadzę firmę edytorską Korekto.pl (korekta tekstów), w ramach projektu Audite.pl pomagam też e-sprzedawcom usunąć z ich ofert błędy psujące sprzedaż. Jeśli czas mi pozwala, dzielę się wiedzą podczas szkoleń i zajęć na najlepszych uczelniach biznesowych w Polsce (na zlecenie Allegro przeszkoliłem ponad 10 tys. sprzedawców i drugie tyle studentów).

Spłodziłem kilkanaście książek, w tym:
„Mucha w czekoladzie”,
„Targuj się! Zen negocjacji”,
„Efekt tygrysa”,
„Nieruchomościowe seppuku”
„Biblia e-biznesu” (to ponoć największy tego typu projekt na świecie).

Prowadzę szkolenia z niestandardowej obsługi klienta („Zen obsługi klienta”), z negocjacji („Zen negocjacji”) oraz ze skutecznych metod zwiększania e-sprzedaży („E-biznes do Kwadratu”) - uczestnicy tego ostatniego chwalą się nawet kilkusetprocentowymi wzrostami;).

Więcej: www.dutko.pl i www.wikipedia.pl.

Moje książki i szkolenia

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Korzystam i polecam

Hosting i domeny od lat mam w Domeny.tv – kocham ich za indywidualne podejście i pomoc zawsze, kiedy jej potrzebuję (podaj kod „evolu-evolu” i zdobądź 10% zniżki)


Jeśli dobre i praktyczne książki, to tylko w moim ukochanym Helionie!


Jako audiobookoholik a zarazem akcjonariusz Legimi korzystam z ogromu e- i audioksiążek w tym serwisie (sprawdź – 30 dni za darmo).


A jako że nie zawsze mam czas zadbać o zdrowe jedzenie, od lat pomaga mi wygodny i zdrowy katering z dostawą pod same drzwi, Nice To Fit You, który również polecam!


Rekomenduję tylko to, co sam lubię i z czego korzystam. Jeśli i Ty skorzystasz z moich rekomendacji, otrzymam drobną prowizję od firm, które polecam. A więc wygrywamy wszyscy i promujemy dobre i innowacyjne biznesy. Dzięki!

Mucha w czekoladzie, Maciej Dutko