Czy jesteśmy bezpieczni w internecie? Jakie oszustwa i ataki są dziś szczególnie „modne” w sieci? Jak nie dać się oszukać cyfrowym przestępcom? O tym rozmawiamy w programie „Barykada” Aleksandra Majewskiego.

Zagrożenia w internecie ewoluują podobnie, jak sam internet. Oprócz pedofilów i przestępców wyłudzających nasze dane, by wykorzystywać je do bezpardonowej walki marketingowej, najczęstszym dziś celem ataków są nasze pieniądze i… dane.

Znając podstawowe cele internetowych złoczyńców można jednak skutecznie unikać zastawianych pułapek? Jakie to cel, w których punktach jesteśmy szczególnie narażeni na atak i jak mądrze omijać cyfrowe sidła – o tym Aleksander Majewski rozmawiał z Marcinem Pieleszkiem (autorem książki „Bądź bezpieczny w cyfrowym świecie” i twórcą rozdziału nt. e-bezpieczeństwa w „Biblii e-biznesu”) oraz z Maciejem Dutko.

Posłuchaj, może oszczędzić Ci to mnóstwa problemów:

[Masz problem z wyświetleniem nagrania? Obejrzyj na YouTube]

 

Co w której minucie:

 • 1:14 – Co to znaczy „być bezpiecznym w internecie”?
 • 2:21 – Kto i dlaczego atakuje nas w sieci?
 • 4:35 – Czy zakleić kamerkę w komputerze?
 • 6:25 – książka „Bądź bezpieczny w cyfrowym świecie”
 • 7:19 – Maciej Dutko o ataku na jego firmę edytorską Korekto.pl
 • 8:57 – Jak jesteśmy „podsłuchiwani” on-line?
 • 11:18 – „Jestem Ania, mam 12 lat i szukam przyjaciół”, czyli bezpieczeństwo dzieci
 • 11:55 – Co dzisiaj najbardziej nam zagraża w sieci?
 • 14:35 – Czy Dutko jest „filozofem internetu” i… dlaczego nie?
 • 15:41 – Bezpieczeństwo e-biznesu: czy nadal grozi nam „cegła w paczce”, czy inne, nowe zagrożenia?
 • 18:26 – Czego można uczyć użytkowników Allegro i e-biznesu w ogóle?

 

Więcej rad, jak sprawnie i bezpiecznie korzystać z internetu znajdziesz w „Biblii e-biznesu” oraz w książce „Bądź bezpieczny w cyfrowym świecie”:

PS Jeśli podobała Ci się ta rozmowa, udostępnij ją, proszę, swoim znajomym. W ten sposób pomożesz uchronić ich przed internetowymi szkodnikami i uczynić sieć bezpieczniejszym miejscem. Dziękuję!

1 komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maciej Dutko

Na co dzień prowadzę firmę edytorską Korekto.pl (korekta tekstów), w ramach projektu Audite.pl pomagam też e-sprzedawcom usunąć z ich ofert błędy psujące sprzedaż. Jeśli czas mi pozwala, dzielę się wiedzą podczas szkoleń i zajęć na najlepszych uczelniach biznesowych w Polsce (na zlecenie Allegro przeszkoliłem ponad 10 tys. sprzedawców i drugie tyle studentów).

Spłodziłem kilkanaście książek, w tym:
„Mucha w czekoladzie”,
„Targuj się! Zen negocjacji”,
„Efekt tygrysa”,
„Nieruchomościowe seppuku”
„Biblia e-biznesu” (to ponoć największy tego typu projekt na świecie).

Prowadzę szkolenia z niestandardowej obsługi klienta („Zen obsługi klienta”), z negocjacji („Zen negocjacji”) oraz ze skutecznych metod zwiększania e-sprzedaży („E-biznes do Kwadratu”) - uczestnicy tego ostatniego chwalą się nawet kilkusetprocentowymi wzrostami;).

Więcej: www.dutko.pl i www.wikipedia.pl.

Moje książki i szkolenia

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Korzystam i polecam

Hosting i domeny od lat mam w Domeny.tv – kocham ich za indywidualne podejście i pomoc zawsze, kiedy jej potrzebuję (podaj kod „evolu-evolu” i zdobądź 10% zniżki)


Jeśli dobre i praktyczne książki, to tylko w moim ukochanym Helionie!


Jako audiobookoholik a zarazem akcjonariusz Legimi korzystam z ogromu e- i audioksiążek w tym serwisie (sprawdź – 30 dni za darmo).


A jako że nie zawsze mam czas zadbać o zdrowe jedzenie, od lat pomaga mi wygodny i zdrowy katering z dostawą pod same drzwi, Nice To Fit You, który również polecam!


Rekomenduję tylko to, co sam lubię i z czego korzystam. Jeśli i Ty skorzystasz z moich rekomendacji, otrzymam drobną prowizję od firm, które polecam. A więc wygrywamy wszyscy i promujemy dobre i innowacyjne biznesy. Dzięki!

Mucha w czekoladzie, Maciej Dutko