Wreszcie pojawił się serwis, który pomoże dobrać idealną domenę dla Twojego biznesu. Szybko, niedrogo i – przede wszystkim – profesjonalnie. Mowa o stronie Nazwany.pl Pawła Krzyworączki.

Po opublikowaniu książki nt. domen internetowych sam zacząłem otrzymywać sporo pytań z tego zakresu: jak odzyskać utracony adres? którego rejestratora wybrać? wreszcie: jak powinna wyglądać idealna domena internetowa? Nosiłem się nawet z zamiarem uruchomienia odrębnej usługi w tym zakresie, ale zawsze było „nie po drodze” – ciągle nowe projekty spychały tę inicjatywę na dalszy plan. I tak zamiar umarł ze starości…

Tym bardziej cieszy, że nisza ta od teraz jest już zagospodarowana, a wszyscy ci, którzy zastanawiają się, jak dobrać odpowiedni adres dla swojego e-biznesu, mogą wreszcie liczyć na profesjonalne wsparcie. Pomocą służy serwis Nazwany.pl, którego ojciec, Paweł Krzyworączka, jest jednym z topowych konsultantów e-biznesowych w Polsce. (Paweł prowadzi też ciekawe forum, którego użytkownicy wymieniają się wartościowymi informacjami z branży).

Mam nadzieję, że Nazwany.pl położy kres stereotypowi, wedle którego w Internecie nie ma już „dobrych” domen, i pokaże, że przy odrobinie inwencji można dobrać doskonałą nazwę dla każdej działalności. A nazwa – jak wiemy – jest najważniejszym elementem wizerunku każdej firmy.

Polecam usługi serwisu Nazwany.pl, zapraszam też na nasze szkolenia dotyczące domen (inwestowanie, prawo, zasady doboru) dla grup zorganizowanych.

3 komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • Znalazłem na allegro domenę GooglePlus.pl (jak najnowszy serwis społecznościowy Google) Czy to dobra inwestycja? (domena nie jest droga..)

  • Panie Adamie, odradzam z jednego powodu: Wujek Google ma fioła (podobnie zresztą jak Microsoft) na punkcie ochrony swoich znaków handlowych. Jakiś czas temu zarezerwowali nawet blisko 3 tysiące domen, które mogłyby być wykorzystane przez spekulantów. Ot tak, na wszelki wypadek.

   Oczywiście, domena GooglePlus.pl wraz ze wzrostem nowego dziecka Google będzie zyskiwała na wartości (chyba że starszy kuzyn Facebook szybko utrze niepokornemu maluchowi nosa). Jakkolwiek wcześniejsze ekspansywne i ofensywne działania firmy z Mountain View wielokrotnie dowodziły, że nasz Wielki Brat nie waha się sięgać po to, co mu zabrano lub choćby mu się wydaje, że zabrano (zob. np. historię domen Gmail.pl czy Gmail.de, jakie opisałem w książce „Domeny internetowe”.

   Acz, jak mawiają, do odważnych świat…;)

 • Witam, moim zdaniem dobre domeny zawsze beda poniewaz dobra domena opiera sie na braningu a wiec domena powinna miec nazwe wlasna a tych mozna wymylac wiele a Paweł jest dobry w tym co robi. 😉
  Polecam zapisac sie na jego subskrypcje, z niej tutaj trafilem, pozdrawiam.

Maciej Dutko

Na co dzień prowadzę firmę edytorską Korekto.pl (korekta tekstów), w ramach projektu Audite.pl pomagam też e-sprzedawcom usunąć z ich ofert błędy psujące sprzedaż. Jeśli czas mi pozwala, dzielę się wiedzą podczas szkoleń i zajęć na najlepszych uczelniach biznesowych w Polsce (na zlecenie Allegro przeszkoliłem ponad 10 tys. sprzedawców i drugie tyle studentów).

Spłodziłem kilkanaście książek, w tym:
„Targuj się! Zen negocjacji”,
„Efekt tygrysa”,
„Nieruchomościowe seppuku”
„Biblia e-biznesu” (to ponoć największy tego typu projekt na świecie).

Prowadzę szkolenia z niestandardowej obsługi klienta („Zen obsługi klienta”), z negocjacji („Zen negocjacji”) oraz ze skutecznych metod zwiększania e-sprzedaży („E-biznes do Kwadratu”) - uczestnicy tego ostatniego chwalą się nawet kilkusetprocentowymi wzrostami;).

Więcej: www.dutko.pl i www.wikipedia.pl.

Moje książki i szkolenia

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Korzystam i polecam

Hosting i domeny od lat mam w Domeny.tv – kocham ich za indywidualne podejście i pomoc zawsze, kiedy jej potrzebuję (podaj kod „evolu-evolu” i zdobądź 10% zniżki)


Dużo podróżuję. Noclegi zamawiam zwykle przez Agoda.com – cenię olbrzymi wybór i szybki proces rezerwowania.


Jeśli nie hotele, to Airbnb – to genialna alternatywa, zwłaszcza na wyjazdy z przyjaciółmi, kiedy chcemy zamieszkać w jednym miejscu. I w sensownych cenach!


Często wyjeżdżam za granicę. Dzięki karcie Revolut skończył się koszmar biegania po kantorach i wymieniania walut – wszędzie płacę jedną kartą bez absurdalnych różnic kursowych.


Wysyłamy nieco przesyłek kurierskich. A wszystkie przez wygodny serwis Furgonetka.pl:


Jeśli dobre i praktyczne książki, to tylko w moim ukochanym Helionie!


Jako audiobookoholik a zarazem akcjonariusz Legimi korzystam z ogromu e- i audioksiążek w tym serwisie (sprawdź – 30 dni za darmo).


Z taksówek korzystam rzadko, ale jeśli już – wybieram Ubera lub Bolta, bo uwielbiam ich wygodne i funkcjonalne aplikacje.


Rekomenduję tylko to, co sam lubię i z czego korzystam. Jeśli i Ty skorzystasz z moich rekomendacji, otrzymam drobną prowizję od firm, które polecam. A więc wygrywamy wszyscy i promujemy dobre i innowacyjne biznesy. Dzięki!

"Biblia e-biznesu 3.0" + 2 książki gratis!