Czy bierzesz udział w aktywnej poprawie e-handlu i rynku? Jako świadomy konsument – powinieneś to robić. Twoja opinia jest drogowskazem dla innych kupujących, ale przede wszystkim także dla sprzedawców i producentów, którzy dzięki niej mogą korygować swoje błędy!

 

CoKupić.pl
Opinuj produkty, poprawiaj jakość e-handlu! (fot. cokupic.pl)

Prezydenta wybieramy co 5 lat; parlament – co 4. Towary, które trafiają do swojego koszyka wybierasz codziennie. Chcę zadać Ci pytanie: czy wszystkie Twoje wybory zakupowe w ostatnim miesiącu były trafne? A może pozwoliłeś się „naciąć” nieuczciwemu sprzedawcy, kupiłeś sprzęt, który popsuł się po miesiącu albo dałeś zarobić producentowi oferującemu kiepskiej jakości wyroby?

Jeśli tak, mam kolejne pytanie: czy przed zakupem sprawdziłeś opinie na temat produktu? Czy sięgnąłeś do serwisów rekomendacyjnych, aby dowiedzieć się, jakie odczucia mają inni konsumenci?

W polskim Internecie jest coraz więcej wartościowych witryn, których użytkownicy mogą zamieszczać opinie o kupowanych produktach czy odwiedzanych sklepach. Jedną z największych baz towarów, dostępnych na naszym rynku, oraz wystawionych im opinii posiada należący do Grupy Allegro serwis CoKupić.pl. Wizyta w tym miejscu może pozwolić Ci uniknąć nietrafionego nabytku albo nieprzyjemności związanych z jego nieprawidłowym działaniem lub fatalnej jakości obsługą klienta. I odwrotnie: inni internauci doradzą, jaki produkt wart jest uwagi, a która firma posiada serwis reagujący z największą atencją na potrzeby i problemy użytkownika.

Pamiętaj jednak, że aby ktoś mógł czytać, pisać musi ktoś. Dlatego kupuj z głową i rekomenduj – wystawiaj produktom, producentom i sprzedawcom opinie, które staną się wskazówkami dla innych konsumentów. Wszak skąd mamy czerpać miarodajne i rzetelne informacje w świecie zalanym nachalną i stronniczą reklamą, jak nie od innych ludzi, którzy również regularnie stają przed codziennymi wyborami zakupowymi?

 

1 komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maciej Dutko

Na co dzień prowadzę firmę edytorską Korekto.pl (korekta tekstów), w ramach projektu Audite.pl pomagam też e-sprzedawcom usunąć z ich ofert błędy psujące sprzedaż. Jeśli czas mi pozwala, dzielę się wiedzą podczas szkoleń i zajęć na najlepszych uczelniach biznesowych w Polsce (na zlecenie Allegro przeszkoliłem ponad 10 tys. sprzedawców i drugie tyle studentów).

Spłodziłem kilkanaście książek, w tym:
„Targuj się! Zen negocjacji”,
„Efekt tygrysa”,
„Nieruchomościowe seppuku”
„Biblia e-biznesu” (to ponoć największy tego typu projekt na świecie).

Prowadzę szkolenia z niestandardowej obsługi klienta („Zen obsługi klienta”), z negocjacji („Zen negocjacji”) oraz ze skutecznych metod zwiększania e-sprzedaży („E-biznes do Kwadratu”) - uczestnicy tego ostatniego chwalą się nawet kilkusetprocentowymi wzrostami;).

Więcej: www.dutko.pl i www.wikipedia.pl.

Moje książki i szkolenia

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Korzystam i polecam

Hosting i domeny od lat mam w Domeny.tv – kocham ich za indywidualne podejście i pomoc zawsze, kiedy jej potrzebuję (podaj kod „evolu-evolu” i zdobądź 10% zniżki)


Jeśli dobre i praktyczne książki, to tylko w moim ukochanym Helionie!


Jako audiobookoholik a zarazem akcjonariusz Legimi korzystam z ogromu e- i audioksiążek w tym serwisie (sprawdź – 30 dni za darmo).


A jako że nie zawsze mam czas zadbać o zdrowe jedzenie, od lat pomaga mi wygodny i zdrowy katering z dostawą pod same drzwi, Nice To Fit You, który również polecam!


Rekomenduję tylko to, co sam lubię i z czego korzystam. Jeśli i Ty skorzystasz z moich rekomendacji, otrzymam drobną prowizję od firm, które polecam. A więc wygrywamy wszyscy i promujemy dobre i innowacyjne biznesy. Dzięki!

Mucha w czekoladzie, Maciej Dutko