11-14 lipca w brytyjskim Uttoxeter odbędzie się niezwykła impreza: spotkanie inwestorów (głównie nieruchomościowych), osiągających ponadprzeciętne wyniki i – co najważniejsze – dzielących się swoim „noł-hałem”. I ja będę miał przyjemność zdradzić, jak osiągnąłem ROI na poziomie 136%, dzięki czemu od ponad 6 lat nie mam ani jednego (!) dnia „pustostania” w wynajmowanym mieszkaniu oraz dlaczego moi najemcy prawie nigdy nie targują się o cenę…

Schemacie 
jak ty nie lubisz tych co ci wymykają 

– pisał Stachura. Żaden był ze Stachury inwestor, ale trafił w uniwersalne sedno: efektywność nie lubi tych, którzy chodzą wyświechtanymi ścieżkami. Ze strachu, z zachowawczości, z głupoty – nieważne.

To samo dotyczy inwestorów: ci, którzy powielają pospolite rozwiązania, dochodzą do pospolitych efektów (albo gorszych, ponieważ skuteczność tego, co powtarzalne, spada). Podczas Invest Camp będziemy chwytać maczetę, iść karczować dżunglę i przecierać szlaki tam, gdzie inni się boją (bo nieznane, bo węże, bo mokradła…). A właśnie tam, gdzie „ulica” boi się zajrzeć, rosną najsmaczniejsze poziomki. I kokosy.

Przykład własny (który opisuję m.in. w książce „Nieruchomościowe seppuku”): w 2014 roku kupiłem prostą działkę w jednym z wrocławskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Sąsiedzi, usłyszawszy ile zapłaciłem, stukali się w głowę, że drogo. Kiedy 4 lata później sprzedawałem ją 2,5 raza drożej – nie wierzyli, że znajdzie się „głupi”, który tyle zapłaci. Ale kiedy rozeszła się wieść, że „Dutko sprzedał!”, ceny działek w całym Wrocławiu natychmiast skoczyły w górę. Serio!

Ale wierz mi: spadną. Bo to, że ja sprzedałem, nie oznacza, że innym też się uda. No chyba, że zamiast w ferworze złudzeń podnosić ceny na ślepo, dowiedzą się, jaki mechanizm zadziałał i co trzeba zrobić, aby osiągnąć choć zbliżony efekt.

Rzekłbym sentencjonalnie:

Ponadprzeciętne efekty nie dzieją się same.
One są świadomie „dziane”!

Wpadnij 11-14 lipca do Uttoxeter w Wielkiej Brytanii i dowiedz się, jak Dutko i 14 mądrzejszych od niego metodycznie pracuje na to, co z boku często określa się słowami: „Udało mu się!”. Wejściówka jest symboliczna – żaden z nas, prelegentów, nie utrzymuje się z wystąpień czy pisania książek, ale z prawdziwych, efektywnych biznesów (nie wierzysz? No to zdradzę Ci, że przyjazd do UK na 4 dni i nieobecność przez ten czas w firmie będzie kosztował mnie ok. 10 tys. złotych – no, może -9,5 tys., jeśli kilkanaście osób kupi moje książki, dzięki czemu zwróci mi się przynajmniej bilet lotniczy;).

„Dutko, po cholerę więc ponosisz taki koszt, skoro to się totalnie nie opłaca, a do tego oddajesz za darmo swój 20-letni know-how?” – zapytasz nieufnie. Odpowiem:

  1. Bo mogę. Stać mnie na niezarabianie na wszystkim, co robię. Jeśli nie wiesz, co mam na myśli, zapytaj Lewandowskiego, po co jeszcze „pracuje”, skoro ani on, ani 5 pokoleń jego potomków, już nie musi;).
  2. Bo lubię. Jest taki moment, w którym nie trzeba się martwić o pieniądze na chleb, czynsz czy zimowe opony do samochodu ani na wódkę. Kiedy zamiast brać, można dawać. Dawanie uzależnia.
  3. Bo inwestuję w ludzi. No właśnie – na każdym takim iwencie spotykam ludzi, którzy dają mi jeszcze więcej, niż ja – im. I to jest właśnie ta magia: każdy daje i nikt nie traci, a wszyscy zyskują.

Rozpisałem się i rozfilozofowałem. Konkretnie zatem:

  • Kiedy: 11-14 lipca, Uttoxeter, Wielka Brytania (mój wykład: 13.7).
  • Co: prelekcje + 4 dni networtingu.
  • Zapisy: investcamp.co.uk.
  • strona na Fb: www.facebook.com/InvestCampUK (dołącz i udostępnij – cena wejściówki już jest nieprzyzwoicie symboliczna, właśnie m.in. dlatego, że my, prelegenci, występujemy bezpłatnie; ale im więcej osób zaprosimy, tym fajniejsze nanoopłaty będą przy kolejnej edycji!).

Podczas prelekcji „Nieruchomościowe seppuku” opowiem, co wkurza i odstrasza klientów oraz jak te odstraszacze wyeliminować. Zobacz też moją najnowszą książkę poświęconej tej tematyce:

Zapraszam też na pełne, dwudniowe szkolenie ROIMaster.pl, podczas którego nauczysz się tworzyć doskonale skuteczne oferty do internetu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maciej Dutko

Na co dzień prowadzę firmę edytorską Korekto.pl (korekta tekstów), w ramach projektu Audite.pl pomagam też e-sprzedawcom usunąć z ich ofert błędy psujące sprzedaż. Jeśli czas mi pozwala, dzielę się wiedzą podczas szkoleń i zajęć na najlepszych uczelniach biznesowych w Polsce (na zlecenie Allegro przeszkoliłem ponad 10 tys. sprzedawców i drugie tyle studentów).

Spłodziłem kilkanaście książek, w tym:
„Mucha w czekoladzie”,
„Targuj się! Zen negocjacji”,
„Efekt tygrysa”,
„Nieruchomościowe seppuku”
„Biblia e-biznesu” (to ponoć największy tego typu projekt na świecie).

Prowadzę szkolenia z niestandardowej obsługi klienta („Zen obsługi klienta”), z negocjacji („Zen negocjacji”) oraz ze skutecznych metod zwiększania e-sprzedaży („E-biznes do Kwadratu”) - uczestnicy tego ostatniego chwalą się nawet kilkusetprocentowymi wzrostami;).

Więcej: www.dutko.pl i www.wikipedia.pl.

Moje książki i szkolenia

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Korzystam i polecam

Hosting i domeny od lat mam w Domeny.tv – kocham ich za indywidualne podejście i pomoc zawsze, kiedy jej potrzebuję (podaj kod „evolu-evolu” i zdobądź 10% zniżki)


Jeśli dobre i praktyczne książki, to tylko w moim ukochanym Helionie!


Jako audiobookoholik a zarazem akcjonariusz Legimi korzystam z ogromu e- i audioksiążek w tym serwisie (sprawdź – 30 dni za darmo).


A jako że nie zawsze mam czas zadbać o zdrowe jedzenie, od lat pomaga mi wygodny i zdrowy katering z dostawą pod same drzwi, Nice To Fit You, który również polecam!


Rekomenduję tylko to, co sam lubię i z czego korzystam. Jeśli i Ty skorzystasz z moich rekomendacji, otrzymam drobną prowizję od firm, które polecam. A więc wygrywamy wszyscy i promujemy dobre i innowacyjne biznesy. Dzięki!

Mucha w czekoladzie, Maciej Dutko