Jak pokonać konkurencję bez rywalizowania ceną? Dlaczego klasyczny marketing mix dziś nie działa? Czy content nadal is king i… dlaczego nie? Na te pytania odpowiadamy w podkaście „Złapani w Sieć”. 

To wyjątkowy odcinek „Złapanych w Sieć”, bo nagrany dosłownie na kilka godzin przed premierą „Biblii e-biznesu 3.0” we wrocławskim studio Domeny.tv. Michał Spławski i Marcin Pieleszek wypytali mnie oraz Łukasza Marczewskiego o kilka ciekawych tematów, w tym:

  • dlaczego warto analizować konkurencję, co badać i jak to robić,
  • czy słynny marketing mix nadal pomaga sprzedawać,
  • jak źle dobrane słowo kluczowe może popsuć naszą efektywność biznesową,
  • które narzędzia pomogą nam analizować konkurencję,
  • co i jak warto poprawić w ofercie, aby sprzedawała nawet przy wyższej cenie.

 

Posłuchaj rozmowy na zlapaniwsiec.pl:

Obejrzyj transmisję z premiery i zamów „Biblię e-biznesu”:

1 komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  • Wasz podcast to jak zwykle kopalnia praktycznej wiedzy. Absolutnie zgadzam się, że trzeba rozsądnie łączyć stare z nowym. Klasyczne zasady marketingu i psychologii sprzedaży, są przecież ciągle aktualne – nie zastąpimy ich samą technologią.

Maciej Dutko

Na co dzień prowadzę firmę edytorską Korekto.pl (korekta tekstów), w ramach projektu Audite.pl pomagam też e-sprzedawcom usunąć z ich ofert błędy psujące sprzedaż. Jeśli czas mi pozwala, dzielę się wiedzą podczas szkoleń i zajęć na najlepszych uczelniach biznesowych w Polsce (na zlecenie Allegro przeszkoliłem ponad 10 tys. sprzedawców i drugie tyle studentów).

Spłodziłem kilkanaście książek, w tym:
„Mucha w czekoladzie”,
„Targuj się! Zen negocjacji”,
„Efekt tygrysa”,
„Nieruchomościowe seppuku”
„Biblia e-biznesu” (to ponoć największy tego typu projekt na świecie).

Prowadzę szkolenia z niestandardowej obsługi klienta („Zen obsługi klienta”), z negocjacji („Zen negocjacji”) oraz ze skutecznych metod zwiększania e-sprzedaży („E-biznes do Kwadratu”) - uczestnicy tego ostatniego chwalą się nawet kilkusetprocentowymi wzrostami;).

Więcej: www.dutko.pl i www.wikipedia.pl.

Moje książki i szkolenia

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Korzystam i polecam

Hosting i domeny od lat mam w Domeny.tv – kocham ich za indywidualne podejście i pomoc zawsze, kiedy jej potrzebuję (podaj kod „evolu-evolu” i zdobądź 10% zniżki)


Jeśli dobre i praktyczne książki, to tylko w moim ukochanym Helionie!


Jako audiobookoholik a zarazem akcjonariusz Legimi korzystam z ogromu e- i audioksiążek w tym serwisie (sprawdź – 30 dni za darmo).


A jako że nie zawsze mam czas zadbać o zdrowe jedzenie, od lat pomaga mi wygodny i zdrowy katering z dostawą pod same drzwi, Nice To Fit You, który również polecam!


Rekomenduję tylko to, co sam lubię i z czego korzystam. Jeśli i Ty skorzystasz z moich rekomendacji, otrzymam drobną prowizję od firm, które polecam. A więc wygrywamy wszyscy i promujemy dobre i innowacyjne biznesy. Dzięki!

Mucha w czekoladzie, Maciej Dutko