23-25 listopada odbyła się współorganizowana przeze mnie konferencja „Biznes ponad Granicami”, połączona z późniejszym wyjazdem networkingowym na wyspę Koh Chang. Podsumowanie całej imprezy poczynił Tomek Maciejewski, któremu oddaję głos:).

01-event-main

Po wielu miesiącach przygotowań nadszedł wielki dzień – początek konferencji „Biznes ponad Granicami”. Już kilka dni przed wydarzeniem do Bangkoku zaczęli zjeżdżać uczestnicy.

Pierwszy dzień konferencji rozpoczęliśmy o czasie. Przygotowania sali rozpoczęły się natychmiast po skończeniu tajskiego wesela na 600 osób. Na szczęście wszystko przebiegło zgodnie z planem i już o 9:05 Piotr Motyl rozpoczął prezentację na temat idei, która była fundamentem spotkania w Bangkoku.

02-event-motyl

Drugą osobą, która podzieliła się swoją wiedzą z uczestnikami konferencji, była Joanna Nagadowska z Google. Jej występ był świetną okazją do poznania najnowszych możliwości oferowanych przez giganta dla małych firm w Polsce, m.in. Google Market Search.

Na każdej konferencji w Bangkoku wśród występujących pewnym punktem jest mieszkający na wyspie Phuket Krzysztof Król. Za każdym razem opowiada swoją historią i to, w jaki sposób osiągnął sukces w Polsce, a następnie w Tajlandii.

03-event-krol

Nie zabrakło również mojej [Tomasz Maciejewski] prezentacji na temat obecności w social media, a dokładnie tego, jak uzyskać flow w takiej komunikacji. Opowiedziałem o tym, jak zbudować system pracy i zorganizować treści w taki sposób, aby ich nie zabrało, a wszystko zajmowało rozsądną ilość czasu.

04-event-maciejewski

Pierwszy blok zakończyła prezentacja Arkadiusza Bąka, na której zaprezentował swoje doświadczenie i system optymalizacji firm za pomocą holdingów łączących zalety systemów prawnych z wielu państw.

05-event-bak

W drugim bloku czekała na nas kolejna porcja wartościowej i praktycznej wiedzy. Rozpoczęła Anna Jovanovic, opowiadając o praktycznym aspekcie prowadzenia spółek mających swoją siedzibę w Singapurze, Hong Kongu lub Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nie zabrakło informacji o cenach i praktycznych problemach związanych z każdym z tych rozwiązań.

06-event-jovancic

Jednym z najważniejszych współpracowników Piotra Motyla w budowie projektu „Biznes ponad Granicami” jest Łukasz Marczewski – specjalista od reklam na Facebooku. Uczestnikom eventu przedstawił szereg informacji dotyczących budowy skutecznych nagłówków, lejków sprzedażowych  i wykorzystywania potencjału reklamowego Facebooka.

07-event-marczewski

Bezapelacyjnie najwięcej salw śmiechu towarzyszyło wystąpieniu Jerzego Sempowicza, który dzielił się swoimi doświadczeniami z rynku nieruchomości m.in. poprzez zdobywanie mieszkań mających trudną przeszłość.

08-event-sempowicz

W dobrych nastrojach udaliśmy się na przerwę obiadową, po której rozpoczął się blok inwestycyjny. Otworzył ją znany i lubiany Sławek Muturi, który podzielił się swoją historią i praktycznymi lekcjami przydatnymi na drodze do wolności finansowej.

09-event-muturi

O możliwościach życia ponad granicami dzięki tradingowi opowiedział Tomasz Rozmus.

10-event-rozmus

Pierwszy dzień zakończył Mac Walen, który zrobił na wszystkich piorunujące wrażenie prezentując swoje wyniki finansowe z inwestycji i spekulacji z ostatniego roku. Wszystko za pomocą telefonu komórkowego.

11-event-wallen

Drugi dzień konferencji poświęcony był w całości „Biblii e-biznesu 2”. Była to jej Światowa Premiera.

Dlatego tego dnia oddaliśmy scenę autorom książki, aby mogli rozszerzyć informacje zawarte w ich rozdziałach, a także odpowiedzieć na pytania czytelników.

Wszystko rozpoczęło się oczywiście od wystąpienia pomysłodawcy i głównego twórcy „Biblii” – Macieja Dutko, poprzedzonego rozmową z Piotrem Motylem.

12-event-motyldutko

W czasie wystąpienia Macieja mogliśmy poznać informacje zza kulis tworzenia tak wymagającego projektu, jak „Biblia e-Biznesu 2”, w którą zaangażowanych było kilkadziesiąt osób.

13-event-biblia

O dużych grupach ludzi opowiadał także Michał Połetek z serwisu PolakPotrafi.pl. Dokładnie rzecz ujmując opowiedział nam o crowdfundingu w Polsce i o tym, jak wykorzystać go do realizacji większych celów.

12-event-poletek

Kolejny prelegentem był Marcin Pieleszek, współautor „Biblii e-biznesu 2”, który zajmuje się bezpieczeństwem w sieci. Temu też tematowi poświęcone było jego wystąpienie.

14-event-pieleszek

Większość osób tworzących biznesy ponad granicami korzysta z dobrodziejstw spółek limited, dlatego na naszej konferencji nie mogło zabraknąć największego polskiego autorytetu w tej dziedzinie, Marka Niedźwiedzia, który odpowiedział na szereg pytań uczestników wydarzenia. Zanim to jednak nastąpiło, miał trochę problemów z komputerem. Idealnie po wykładzie o bezpieczeństwie:)

15-event-niedzwiedz

Po przerwie obiadowej wysłuchaliśmy prelekcji jednego z polskich specjalistów na temat Tajlandii, Dawida Starzykiewcza, który mieszka tu już od kilkunastu lat. Opowiedział nam o dropshippingu, którym zajmował się nawet wtedy, gdy nie widział, jak to się nazywa ?.

16-event-starzykiewicz

Drugi dzień konferencji zakończyło wystąpienie najpopularniejszego polskiego blogera Jasona Hunta, który opowiedział o skutecznym wykorzystaniu social media.

17-event-tomczyk

Trzeci dzień wydarzenia w całości należał do Macieja Dutko, który poprowadził swoje sztandarowe szkolenie „E-biznes do kwadratu” wypełnione ciekawymi stadiami przypadków. Była to ostatnia otwarta edycja.

20-event-dutkohonda

Kolejny dzień oferował chętnym możliwość odwiedzenia szkoły językowej Mac Walena, gdzie można było dowiedzieć się, jak działa giełda i jakie są możliwości założenia firmy w Tajlandii. Za oknami towarzyszyły nam takie widoki:

21-event-wallen

Kolejnego dnia rozdzieliliśmy się na mniejsze grupy. Grupa inwestorska ruszyła do Malezji zdobywać dalszą wiedzę. Natomiast większość uczestników udała się na tygodniowe afterparty na wyspę Koh Chang. Tutaj świętowaliśmy kilka okazji i uczestniczyliśmy w ciekawych wycieczkach m.in. po okolicznych wyspach.

22-event-lodz

 

Konferencja i networking na wyspie dobiegły końca 2 grudnia. Na podstawie rozmów z uczestnikami możemy wstępnie podsumować to gigantyczne wyzwanie logistyczne.

Trudno wskazać jeden największy sukces, ale bardzo cieszy nas liczba uczestników. Pierwszego dnia na sali konferencyjnej było ponad 110 osób. Gdy powstawała koncepcja przygotowania tego wydarzenia, spodziewaliśmy się ok. 30-40 osób. Początkowo miał to być zjazd dla klientów „Biznes ponad Granicami”. Z tygodnia na tydzień idea rosła, w czym niewątpliwą zasługę ma Maciej Dutko. Połączenie konferencji z premierą „Biblii e-Biznesu 2” znacząco podniosło rangę wydarzenia.

Trzeba jednak wspomnieć o sporym rozczarowaniu, którym był brak pana Rafała Brzoski. Niestety szef InPostu w ostatniej chwili musiał odwołać przyjazd z ważnych powodów, mimo zakupionego biletu na klasę biznes do Bangkoku. Śledząc doniesienia medialne można zorientować się, że nie jest to łatwy czas dla pana Rafała.

Nie było jednak czasu na żal i rozczarowanie, bo atrakcji w Bangkoku nie brakowało. Większość osób miała duży deficyt snu, co było szczególnie widoczne na sali podczas porannych prelekcji. Taka specyfika „Miasta Aniołów”.

Wiedza zdobyta podczas konferencji i przeżycia w Tajlandii są niezwykłą wartością dodaną. Jednak gdy pytaliśmy uczestników konferencji, „jaką jedną rzecz wezmą ze sobą do Polski?”, większość odpowiadała: „świetne kontakty”.

W naszej imprezie uczestniczyli konkretni ludzie, którzy mają już spore osiągnięcia. Było sporo osób działających w e-commerce, marketingu internetowym, nieruchomościach, inwestycjach i wielu innych sferach biznesu. W końcu koszt biletu lotniczego do Tajlandii jest swego rodzaju selekcją.

Poza tym ogrom atrakcji dodatkowych powoduje większą integrację uczestników. Wspólne przygody jednoczą bardziej niż kilka słów zamienionych w przerwie kawowej nawet najlepszej konferencji w Polsce.

Dlatego większość uczestników wymusza już organizację kolejnych edycji. W Tajlandii można się zakochać, tak samo w atmosferze konferencji, łączącej w sobie biznes na wysokim poziomie i wypoczynek.

 

Relacja: Tomasz Maciejewski

Źródło: www.biznesponadgranicami.pl

Zdjęcia: Dominika Zakrzewska (Zakrzewska.art), Tomasz Maciejewski

2 komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maciej Dutko

Na co dzień prowadzę firmę edytorską Korekto.pl (korekta tekstów), w ramach projektu Audite.pl pomagam też e-sprzedawcom usunąć z ich ofert błędy psujące sprzedaż. Jeśli czas mi pozwala, dzielę się wiedzą podczas szkoleń i zajęć na najlepszych uczelniach biznesowych w Polsce (na zlecenie Allegro przeszkoliłem ponad 10 tys. sprzedawców i drugie tyle studentów).

Spłodziłem kilkanaście książek, w tym:
„Mucha w czekoladzie”,
„Targuj się! Zen negocjacji”,
„Efekt tygrysa”,
„Nieruchomościowe seppuku”
„Biblia e-biznesu” (to ponoć największy tego typu projekt na świecie).

Prowadzę szkolenia z niestandardowej obsługi klienta („Zen obsługi klienta”), z negocjacji („Zen negocjacji”) oraz ze skutecznych metod zwiększania e-sprzedaży („E-biznes do Kwadratu”) - uczestnicy tego ostatniego chwalą się nawet kilkusetprocentowymi wzrostami;).

Więcej: www.dutko.pl i www.wikipedia.pl.

Moje książki i szkolenia

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Korzystam i polecam

Hosting i domeny od lat mam w Domeny.tv – kocham ich za indywidualne podejście i pomoc zawsze, kiedy jej potrzebuję (podaj kod „evolu-evolu” i zdobądź 10% zniżki)


Jeśli dobre i praktyczne książki, to tylko w moim ukochanym Helionie!


Jako audiobookoholik a zarazem akcjonariusz Legimi korzystam z ogromu e- i audioksiążek w tym serwisie (sprawdź – 30 dni za darmo).


A jako że nie zawsze mam czas zadbać o zdrowe jedzenie, od lat pomaga mi wygodny i zdrowy katering z dostawą pod same drzwi, Nice To Fit You, który również polecam!


Rekomenduję tylko to, co sam lubię i z czego korzystam. Jeśli i Ty skorzystasz z moich rekomendacji, otrzymam drobną prowizję od firm, które polecam. A więc wygrywamy wszyscy i promujemy dobre i innowacyjne biznesy. Dzięki!

Mucha w czekoladzie, Maciej Dutko