Za parę dni do księgarń trafi „Twoja pierwsza strona WWW” – książka, w której udowadniam, że największy nawet laik może samodzielnie zrobić profesjonalną stronę WWW. Łatwo, szybko, a nawet… za darmo. Tytuł jest już w przedsprzedaży – zamawiając teraz, dostaniesz 15% rabatu!

Wszystko zaczęło się w 2009 r. Trafiłem wtedy na dostępny bezpłatnie w Sieci program do niesamowicie łatwego tworzenia stron WWW. Okazało się, że nawet człowiek o totalnie bladym pojęciu na temat komputerów może w kilka minut zbudować własny serwis i – co równie ważne – łatwo nim zarządzać.

"Twoja pierwsza strona WWW"
„Twoja pierwsza strona WWW”

Pod wrażeniem aplikacji nagrałem 30-minutowy poradnik wideo „Nieprzyzwoicie łatwa strona WWW”, w którym przedstawiałem ten kreator. W ciągu kilkunastu miesięcy płytę kupiło blisko 1000 osób, tematem zainteresowało się również wydawnictwo Helion (zobacz ich książki o e-biznesie). Zapadła decyzja: robimy książkę, która pokaże to i jeszcze szereg innych, intuicyjnych narzędzi do naprawdę przyjaznego tworzenia stron WWW.

Dziecko jest już w przedsprzedaży – chcesz zobaczyć?

3 komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  • Książkę przeczytałm i jest to na pewno ciekawa propozycja dla osób zupelnie początkujących, które nie maję jeszcze żadnego własnego np. bloga.

  • Chyba jednak Pan przesadził, że po przeczytaniu tej książeczki od razu będę miał stronę. Myślę że co najwyżej bloga, którego nikt w googlu nigdy nie znajdzie. Opisał Pan jedynie kilka kreatorów stron. A co np z pozycjonowaniem, tworzeniem nazwy/adresu strony, chociaż informacjami podstawowymi na te tematy? Mam wrażenie że ta książka to zaledwie jeden rozdział jakiejś większości, której jednak w cenie 24,90 nie dostałem. Czuję się naciągnięty. Ale marketing ma Pan iście amerykański 😛

    • Panie Tomku, gdy kupuje Pan auto w salonie, to zazwyczaj bez nauki jazdy, prawda? Ta książka przedstawia narzędzia do bardzo przyjaznego tworzenia stron. Proszę pamiętać, że „stworzyć i opublikować stronę” a „wypozycjonować ją” to są dwie różne aktywności. Gdybym miał napisać o pozycjonowaniu, musiałaby powstać kolejna książka na ten temat, a takich powstało już wiele. Podobnie z domenami – może Pan sięgnąć do mojej książki „Domeny internetowe”; dlaczego wiedzę tam zawartą miałbym powtarzać w książce o kreatorach stron WWW? Po pierwsze: byłby to zwykły autoplagiat; po drugie i najważniejsze: proszę rozróżnić dwie sprawy – techniczne wykonanie strony to jedna rzecz, a jej optymalizacja i promowanie – zupełnie inna.
      Pozdrawiam, Maciej Dutko

Maciej Dutko

Na co dzień prowadzę firmę edytorską Korekto.pl (korekta tekstów), w ramach projektu Audite.pl pomagam też e-sprzedawcom usunąć z ich ofert błędy psujące sprzedaż. Jeśli czas mi pozwala, dzielę się wiedzą podczas szkoleń i zajęć na najlepszych uczelniach biznesowych w Polsce (na zlecenie Allegro przeszkoliłem ponad 10 tys. sprzedawców i drugie tyle studentów).

Spłodziłem kilkanaście książek, w tym:
„Mucha w czekoladzie”,
„Targuj się! Zen negocjacji”,
„Efekt tygrysa”,
„Nieruchomościowe seppuku”
„Biblia e-biznesu” (to ponoć największy tego typu projekt na świecie).

Prowadzę szkolenia z niestandardowej obsługi klienta („Zen obsługi klienta”), z negocjacji („Zen negocjacji”) oraz ze skutecznych metod zwiększania e-sprzedaży („E-biznes do Kwadratu”) - uczestnicy tego ostatniego chwalą się nawet kilkusetprocentowymi wzrostami;).

Więcej: www.dutko.pl i www.wikipedia.pl.

Moje książki i szkolenia

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Korzystam i polecam

Hosting i domeny od lat mam w Domeny.tv – kocham ich za indywidualne podejście i pomoc zawsze, kiedy jej potrzebuję (podaj kod „evolu-evolu” i zdobądź 10% zniżki)


Jeśli dobre i praktyczne książki, to tylko w moim ukochanym Helionie!


Jako audiobookoholik a zarazem akcjonariusz Legimi korzystam z ogromu e- i audioksiążek w tym serwisie (sprawdź – 30 dni za darmo).


A jako że nie zawsze mam czas zadbać o zdrowe jedzenie, od lat pomaga mi wygodny i zdrowy katering z dostawą pod same drzwi, Nice To Fit You, który również polecam!


Rekomenduję tylko to, co sam lubię i z czego korzystam. Jeśli i Ty skorzystasz z moich rekomendacji, otrzymam drobną prowizję od firm, które polecam. A więc wygrywamy wszyscy i promujemy dobre i innowacyjne biznesy. Dzięki!

Mucha w czekoladzie, Maciej Dutko