Za parę dni do księgarń trafi „Twoja pierwsza strona WWW” – książka, w której udowadniam, że największy nawet laik może samodzielnie zrobić profesjonalną stronę WWW. Łatwo, szybko, a nawet… za darmo. Tytuł jest już w przedsprzedaży – zamawiając teraz, dostaniesz 15% rabatu!
Wszystko zaczęło się w 2009 r. Trafiłem wtedy na dostępny bezpłatnie w Sieci program do niesamowicie łatwego tworzenia stron WWW. Okazało się, że nawet człowiek o totalnie bladym pojęciu na temat komputerów może w kilka minut zbudować własny serwis i – co równie ważne – łatwo nim zarządzać.
Pod wrażeniem aplikacji nagrałem 30-minutowy poradnik wideo „Nieprzyzwoicie łatwa strona WWW”, w którym przedstawiałem ten kreator. W ciągu kilkunastu miesięcy płytę kupiło blisko 1000 osób, tematem zainteresowało się również wydawnictwo Helion (zobacz ich książki o e-biznesie). Zapadła decyzja: robimy książkę, która pokaże to i jeszcze szereg innych, intuicyjnych narzędzi do naprawdę przyjaznego tworzenia stron WWW.
Dziecko jest już w przedsprzedaży – chcesz zobaczyć?
Książkę przeczytałm i jest to na pewno ciekawa propozycja dla osób zupelnie początkujących, które nie maję jeszcze żadnego własnego np. bloga.
Chyba jednak Pan przesadził, że po przeczytaniu tej książeczki od razu będę miał stronę. Myślę że co najwyżej bloga, którego nikt w googlu nigdy nie znajdzie. Opisał Pan jedynie kilka kreatorów stron. A co np z pozycjonowaniem, tworzeniem nazwy/adresu strony, chociaż informacjami podstawowymi na te tematy? Mam wrażenie że ta książka to zaledwie jeden rozdział jakiejś większości, której jednak w cenie 24,90 nie dostałem. Czuję się naciągnięty. Ale marketing ma Pan iście amerykański 😛
Panie Tomku, gdy kupuje Pan auto w salonie, to zazwyczaj bez nauki jazdy, prawda? Ta książka przedstawia narzędzia do bardzo przyjaznego tworzenia stron. Proszę pamiętać, że „stworzyć i opublikować stronę” a „wypozycjonować ją” to są dwie różne aktywności. Gdybym miał napisać o pozycjonowaniu, musiałaby powstać kolejna książka na ten temat, a takich powstało już wiele. Podobnie z domenami – może Pan sięgnąć do mojej książki „Domeny internetowe”; dlaczego wiedzę tam zawartą miałbym powtarzać w książce o kreatorach stron WWW? Po pierwsze: byłby to zwykły autoplagiat; po drugie i najważniejsze: proszę rozróżnić dwie sprawy – techniczne wykonanie strony to jedna rzecz, a jej optymalizacja i promowanie – zupełnie inna.
Pozdrawiam, Maciej Dutko