Polowanie na e-przedsiębiorców przybiera na sile. Już kilka tysięcy e-sklepów oraz sprzedawców Allegro padło ofiarami tzw. stowarzyszeń „prokonsumenckich”, które za drobne nawet błędy grożą pozwami i wymuszają kosztowne ugody. W związku z tym i w przeddzień wprowadzenia nowych, jeszcze bardziej niekorzystnych dla firm przepisów, powstała „Akademia E-prawa”, która wspiera e-biznesy.

akademia-info-a5

Ponad 95% e-sprzedawców w Polsce śpi słodko, nie zdając sobie sprawy, że właśnie jedno ze „stowarzyszeń konsumenckich” skrupulatnie sprawdza ich regulaminy, politykę prywatności i informacje o plikach cookies. Jakikolwiek brak w tym zakresie lub klauzula niedozwolona (a ich lista sięga już 5 tysięcy!) może powodować zmasowany atak na sprzedawcę i powództwo lub… propozycję ugody. A to kosztuje nawet do 2 tys. zł za każdy błąd (jeden sprzedawca ma minimum kilka do kilkunastu błędów…).

Przedsiębiorcy pytani, czy są odpowiednio zabezpieczeni, zazwyczaj machają ręką i bagatelizują problem. Nierzadko zdarza się jednak, że 2-3 miesiące później słychać skargi: „Ratujcie! Przyszedł pozew! Co mamy robić?!”. A przecież wystarczyło zawczasu zadbać o odpowiedni regulamin, zgłoszenie baz danych do GIOD i parę innych, wymaganych od e-sprzedawców, formalności…

 

Jako koło ratunkowe dla sprzedających w sieci, uruchamiamy projekt „Akademia E-prawa”, którego celem jest dostarczenie e-przedsiębiorcom prostej, praktycznej wiedzy, pozwalającej na zabezpieczenie e-biznesu przed ewentualnymi konsekwencjami prawnymi. Dlatego hasło akcji brzmi: Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby prowadzić e-biznes i spać spokojnie.

W ramach projektu każdy handlujący w sieci ma szansę otrzymać:

  • szkolenie „Akademia E-prawa”, które odbędzie się 13 czerwca we Wrocławiu,
  • książkę, która będzie pełnowartościowym poradnikiem dla osób prowadzących e-sprzedaż.

 

Zapisy na szkolenie: http://akademiae-prawa.pl/ – zapraszamy (mamy tylko 40 miejsc; można zgłaszać maksymalnie 3 osoby z jednej firmy).

 

Ps. Udostępnij, proszę, tę informację na Facebooku lub prześlij e-mailem do znajomych e-przedsiębiorców. W Twojej rodzinie lub wśród przyjaciół na pewno są osoby sprzedające na Allegro lub prowadzące e-sklep. Dzięki informacji od Ciebie, być może unikną kosztownych i stresujących problemów ze strony coraz bardziej bezwzględnych „łowców skalpów”, którzy z polowania na e-sprzedawców uczynili po prostu smutny biznes…

2 komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maciej Dutko

Na co dzień prowadzę firmę edytorską Korekto.pl (korekta tekstów), w ramach projektu Audite.pl pomagam też e-sprzedawcom usunąć z ich ofert błędy psujące sprzedaż. Jeśli czas mi pozwala, dzielę się wiedzą podczas szkoleń i zajęć na najlepszych uczelniach biznesowych w Polsce (na zlecenie Allegro przeszkoliłem ponad 10 tys. sprzedawców i drugie tyle studentów).

Spłodziłem kilkanaście książek, w tym:
„Mucha w czekoladzie”,
„Targuj się! Zen negocjacji”,
„Efekt tygrysa”,
„Nieruchomościowe seppuku”
„Biblia e-biznesu” (to ponoć największy tego typu projekt na świecie).

Prowadzę szkolenia z niestandardowej obsługi klienta („Zen obsługi klienta”), z negocjacji („Zen negocjacji”) oraz ze skutecznych metod zwiększania e-sprzedaży („E-biznes do Kwadratu”) - uczestnicy tego ostatniego chwalą się nawet kilkusetprocentowymi wzrostami;).

Więcej: www.dutko.pl i www.wikipedia.pl.

Moje książki i szkolenia

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Korzystam i polecam

Hosting i domeny od lat mam w Domeny.tv – kocham ich za indywidualne podejście i pomoc zawsze, kiedy jej potrzebuję (podaj kod „evolu-evolu” i zdobądź 10% zniżki)


Jeśli dobre i praktyczne książki, to tylko w moim ukochanym Helionie!


Jako audiobookoholik a zarazem akcjonariusz Legimi korzystam z ogromu e- i audioksiążek w tym serwisie (sprawdź – 30 dni za darmo).


A jako że nie zawsze mam czas zadbać o zdrowe jedzenie, od lat pomaga mi wygodny i zdrowy katering z dostawą pod same drzwi, Nice To Fit You, który również polecam!


Rekomenduję tylko to, co sam lubię i z czego korzystam. Jeśli i Ty skorzystasz z moich rekomendacji, otrzymam drobną prowizję od firm, które polecam. A więc wygrywamy wszyscy i promujemy dobre i innowacyjne biznesy. Dzięki!

Mucha w czekoladzie, Maciej Dutko