Rok temu pisałem o oszustach wyłudzających opłaty od młodych przedsiębiorców (zobacz). Dziś zadzwonił do mnie Pan Henryk, który również zmaga się z takimi patologiami.

Od roku namnożyło się amatorów łatwych pieniędzy, ale mechanizm oszustwa jest podobny: młody przedsiębiorca otwiera skrzynkę pocztową, w której czeka list wzywający do zapłaty niewielkiej kwoty (100-150 zł) za wpis do stosownego rejestru. Większość początkujących biznesmenów panicznie boi się błędów formalnych, dlatego grzecznie płacą. Tymczasem za większością z tych pseudo-rejestrów stoją najzwyklejsi oszuści, którzy wykorzystują naiwność „świeżaków”.

Młodzi Przedsiębiorcy, uważajcie na podobne wezwania i nie płaćcie – nie lubię żuli ani Kościoła, ale już naprawdę lepiej dać te pieniądze na tacę albo pijaczkowi na lepsze wino. Względnie na schronisko dla psów. Ale nie dla perfidnych naciągaczy.

Przeczytaj i udostępnij ten wpis na swoim Facebooku (przycisk poniżej). Prokuratura, policja a nawet Ministerstwo Gospodarki wiedzą o procederze, ale nie reagują – dlatego możemy liczyć tylko na siebie i siłę soc-mediów.

6 komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maciej Dutko

Na co dzień prowadzę firmę edytorską Korekto.pl (korekta tekstów), w ramach projektu Audite.pl pomagam też e-sprzedawcom usunąć z ich ofert błędy psujące sprzedaż. Jeśli czas mi pozwala, dzielę się wiedzą podczas szkoleń i zajęć na najlepszych uczelniach biznesowych w Polsce (na zlecenie Allegro przeszkoliłem ponad 10 tys. sprzedawców i drugie tyle studentów).

Spłodziłem kilkanaście książek, w tym:
„Mucha w czekoladzie”,
„Targuj się! Zen negocjacji”,
„Efekt tygrysa”,
„Nieruchomościowe seppuku”
„Biblia e-biznesu” (to ponoć największy tego typu projekt na świecie).

Prowadzę szkolenia z niestandardowej obsługi klienta („Zen obsługi klienta”), z negocjacji („Zen negocjacji”) oraz ze skutecznych metod zwiększania e-sprzedaży („E-biznes do Kwadratu”) - uczestnicy tego ostatniego chwalą się nawet kilkusetprocentowymi wzrostami;).

Więcej: www.dutko.pl i www.wikipedia.pl.

Moje książki i szkolenia

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Korzystam i polecam

Hosting i domeny od lat mam w Domeny.tv – kocham ich za indywidualne podejście i pomoc zawsze, kiedy jej potrzebuję (podaj kod „evolu-evolu” i zdobądź 10% zniżki)


Jeśli dobre i praktyczne książki, to tylko w moim ukochanym Helionie!


Jako audiobookoholik a zarazem akcjonariusz Legimi korzystam z ogromu e- i audioksiążek w tym serwisie (sprawdź – 30 dni za darmo).


A jako że nie zawsze mam czas zadbać o zdrowe jedzenie, od lat pomaga mi wygodny i zdrowy katering z dostawą pod same drzwi, Nice To Fit You, który również polecam!


Rekomenduję tylko to, co sam lubię i z czego korzystam. Jeśli i Ty skorzystasz z moich rekomendacji, otrzymam drobną prowizję od firm, które polecam. A więc wygrywamy wszyscy i promujemy dobre i innowacyjne biznesy. Dzięki!

Mucha w czekoladzie, Maciej Dutko