Grupa Dutkon.pl i evolu.pl rozpoczynają akcję „Nie bądź stegozaur – nie przelewaj na poczcie!”. Celem operacji jest zachęcenie ludzi do dokonywania darmowych przelewów internetowych, zamiast generowania kolejek na poczcie.

 

XXI wiek, tzw. globalna wioska, powszechny dostęp do Internetu, ogromna oferta usług bankowości elektronicznej i… nadal tysiące osób robiących przelewy pieniężne na poczcie. Czy to jakieś nieporozumienie?

Stop przelewom na poczcie!
Uwielbiasz kolejki? (fot. sxc.hu)

Sytuacja jest zła: jedna osoba, dokonująca wpłaty przy okienku pocztowym, blokuje średnio 6 osób (w tym samą siebie, pracownika poczty oraz osoby czekające w kolejce). Przeprowadzenie operacji trwa ok. 4 minut.

Kalkulacja jest prosta: dokonanie jednego tylko przelewu pocztowego kosztuje społeczeństwo stratę 24 cennych minut, które poszkodowane (!) osoby mogłyby przeznaczyć na sensowniejsze czynności. Takich przelewów na Poczcie Polskiej każdego dnia dokonuje się tysiące, co w skali kraju i społeczeństwa oznacza niewyobrażalne marnotrawienie cennego zasobu, jakim jest czas.

O ile zrozumieć można osoby starsze, ludzi pozbawionych dostępu do Sieci lub – po prostu – niepotrzebujących i nieposiadających kont w e-bankach, o tyle zaskakuje liczba młodych ludzi (-50), którzy okupując okienka pocztowe trwonią czas własny i innych ludzi. Z każdym takim przelewem wyrzucają też w błoto pieniądze: pocztowy przelew na rachunek bankowy pożera 2,5 zł dla kwot do 1000 zł; tymczasem robiąc taką operację w większości banków internetowych nie zapłacisz ani grosza!

Grupa Dutkon.pl w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu rozpoczyna akcję uświadamiania i edukacji w tym temacie. Włącz się do promocji przelewów elektronicznych, jako szybszych, bezpieczniejszych i tańszych niż przelewy pocztowe.

  1. Wejdź na Facebooka i kliknij „Lubię to” – poprzesz naszą inicjatywę.
  2. Skopiuj na swoją stronę lub na swoją Tablicę na Facebooku poniższy obrazek wraz z linkiem do tego artykułu (http://evolu.pl/ogolne/nie-badz-stegozaur-nie-przelewaj-na-poczcie/).
  3. W zamian w komentarzu do tego wpisu możesz bezpłatnie zamieścić link do Twojej strony zawierającej logo naszej akcji:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maciej Dutko

Maciej Dutko

Na co dzień prowadzę firmę edytorską Korekto.pl (korekta tekstów), w ramach projektu Audite.pl pomagam też e-sprzedawcom usunąć z ich ofert błędy psujące sprzedaż. Jeśli czas mi pozwala, dzielę się wiedzą podczas szkoleń i zajęć na najlepszych uczelniach biznesowych w Polsce (na zlecenie Allegro przeszkoliłem ponad 10 tys. sprzedawców i drugie tyle studentów).

Spłodziłem kilkanaście książek, w tym:
„Targuj się! Zen negocjacji”,
„Efekt tygrysa”,
„Nieruchomościowe seppuku”
„Biblia e-biznesu” (to ponoć największy tego typu projekt na świecie).

Prowadzę szkolenia z niestandardowej obsługi klienta („Zen obsługi klienta”), z negocjacji („Zen negocjacji”) oraz ze skutecznych metod zwiększania e-sprzedaży („E-biznes do Kwadratu”) - uczestnicy tego ostatniego chwalą się nawet kilkusetprocentowymi wzrostami;).

Więcej: www.dutko.pl i www.wikipedia.pl.

Moje książki i szkolenia

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Korzystam i polecam

Hosting i domeny od lat mam w Domeny.tv – kocham ich za indywidualne podejście i pomoc zawsze, kiedy jej potrzebuję (podaj kod „evolu-evolu” i zdobądź 10% zniżki)


Dużo podróżuję. Noclegi zamawiam zwykle przez Agoda.com – cenię olbrzymi wybór i szybki proces rezerwowania.


Jeśli nie hotele, to Airbnb – to genialna alternatywa, zwłaszcza na wyjazdy z przyjaciółmi, kiedy chcemy zamieszkać w jednym miejscu. I w sensownych cenach!


Często wyjeżdżam za granicę. Dzięki karcie Revolut skończył się koszmar biegania po kantorach i wymieniania walut – wszędzie płacę jedną kartą bez absurdalnych różnic kursowych.


Wysyłamy nieco przesyłek kurierskich. A wszystkie przez wygodny serwis Furgonetka.pl:


Jeśli dobre i praktyczne książki, to tylko w moim ukochanym Helionie!


Jako audiobookoholik a zarazem akcjonariusz Legimi korzystam z ogromu e- i audioksiążek w tym serwisie (sprawdź – 30 dni za darmo).


Z taksówek korzystam rzadko, ale jeśli już – wybieram Ubera lub Bolta, bo uwielbiam ich wygodne i funkcjonalne aplikacje.


Rekomenduję tylko to, co sam lubię i z czego korzystam. Jeśli i Ty skorzystasz z moich rekomendacji, otrzymam drobną prowizję od firm, które polecam. A więc wygrywamy wszyscy i promujemy dobre i innowacyjne biznesy. Dzięki!

Biblia e-biznesu 3.0