Zrobić doktorat – to dzisiaj pikuś. Zrobić i… przepaść w odmętach uczelnianych lub na rynku słabo płatnej pracy. Można też inaczej: zrobić błyskotliwą karierę i dyktować rynkowi własne warunki. Ale najpierw – trzeba zbudować własną markę.

Zrobiłeś doktorat, posiadasz stopień naukowy i myślisz: „Co teraz?”? Zostać na uczelni i wsiąknąć w akademicki system, czy pójść w świat, robić biznes? Na uczelni masz już „jakąś” pozycję, ale „jakoś” a „jakość” to nie to samo. Z drugiej strony w biznesie czeka na Ciebie nie mniejsza rywalizacja w powszechnym pędzie do nagrody o nazwie „Sukces”.

Niezależnie którą ścieżkę wybierzesz, myśląc o rozwoju i zaistnieniu na rynku musisz zbudować swoją osobistą i rozpoznawalną markę eksperta. A wbrew pozorom, są ku temu dziesiątki sposobów i setki możliwości. Poznaj najciekawsze z nich.

Wraz z Uczelnianym Centrum Innowacji i Transferu Technologii UAM zapraszam młodych naukowców z Poznania (i okolic) na szkolenie „(Wy)promuj się!” – już 14 maja. Zgłoszenia: www.ucitt.pl

wypromuj-sie-slajd-otwierajacy

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maciej Dutko

Na co dzień prowadzę firmę edytorską Korekto.pl (korekta tekstów), w ramach projektu Audite.pl pomagam też e-sprzedawcom usunąć z ich ofert błędy psujące sprzedaż. Jeśli czas mi pozwala, dzielę się wiedzą podczas szkoleń i zajęć na najlepszych uczelniach biznesowych w Polsce (na zlecenie Allegro przeszkoliłem ponad 10 tys. sprzedawców i drugie tyle studentów).

Spłodziłem kilkanaście książek, w tym:
„Targuj się! Zen negocjacji”,
„Efekt tygrysa”,
„Nieruchomościowe seppuku”
„Biblia e-biznesu” (to ponoć największy tego typu projekt na świecie).

Prowadzę szkolenia z niestandardowej obsługi klienta („Zen obsługi klienta”), z negocjacji („Zen negocjacji”) oraz ze skutecznych metod zwiększania e-sprzedaży („E-biznes do Kwadratu”) - uczestnicy tego ostatniego chwalą się nawet kilkusetprocentowymi wzrostami;).

Więcej: www.dutko.pl i www.wikipedia.pl.

Moje książki i szkolenia

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Korzystam i polecam

Hosting i domeny od lat mam w Domeny.tv – kocham ich za indywidualne podejście i pomoc zawsze, kiedy jej potrzebuję (podaj kod „evolu-evolu” i zdobądź 10% zniżki)


Jeśli dobre i praktyczne książki, to tylko w moim ukochanym Helionie!


Jako audiobookoholik a zarazem akcjonariusz Legimi korzystam z ogromu e- i audioksiążek w tym serwisie (sprawdź – 30 dni za darmo).


A jako że nie zawsze mam czas zadbać o zdrowe jedzenie, od lat pomaga mi wygodny i zdrowy katering z dostawą pod same drzwi, Nice To Fit You, który również polecam!


Rekomenduję tylko to, co sam lubię i z czego korzystam. Jeśli i Ty skorzystasz z moich rekomendacji, otrzymam drobną prowizję od firm, które polecam. A więc wygrywamy wszyscy i promujemy dobre i innowacyjne biznesy. Dzięki!

Mucha w czekoladzie, Maciej Dutko