Porywające kryminały, oryginalna fabuła, niepokojące wizje świata – to mocna proza Przemysława Piotrowskiego. 

W zalewie tanich kryminałów, będących kalkami innych tanich kryminałów, oraz nieoryginalnych alternatywnych wersji świata, każdy kryminał czy alternatywna wersja świata w wykonaniu Piotrowskiego to majstersztyk literacki. Wciągający – jak PiS pieniądze; poruszający – jak kula wyburzeniowa; zaskakujący – jak zwrot podatku.

 

I tak:

  • Cykl „Piętno”, „Sfora”, „Herub” – spodoba się, ale i zaskoczy miłośników tradycyjnego kryminału; po Piotrowskim niełatwo będzie znów sięgnąć po Mroza;)

  • „Kod Himmlera” – mroczna tajemnica okultystycznych psychopatów z III Rzeszy, zahaczająca o współczesny Dolny Śląsk (projekt „Riese”), walkę wywiadów i fantastykę naukową.

  • „Droga do piekła” – wyrok śmierci za zamordowanie własnej rodziny i piekło… po egzekucji? Tego nie da się czytać bez butelki wódki na podorędziu!

  • I jeszcze „Krew z krwi” – kryminał to złe słowo. To misternie utkana walka ojca umierającego syna z jeszcze bardziej umierającym chorym systemem, który odbiera prawdziwie potrzebującym, by dać pasożytom z prawem głosu. Nie potrafię powiedzieć dlaczego, ale pobrzękują mi tu mocne nuty Konwickiego i „Małej apokalipsy” (może to sposób prowadzenia wewnętrznej narracji, a może wizja nieuchronnego samospalenia?). Mocne! Bardzo mocne… Przemysław Piotrowski, czy będzie – może nie ciąg dalszy, bo o ten byłoby trudno – rozwinięcie cyklu? Powiedzmy, pod tytułem „Kość z kości”?;)

  • No i najmocniejszy: cykl „Radykalni”. Alternatywna… nie! Nadciągająca wizja Europy, zislamizowanej w najmroczniejszym rozumieniu tego słowa. Francji, w której gęsto padają odcięte głowy niewiernych, chorej na polityczną poprawność islamsko-fundamentalnej Szwecji i Niemieckiej Republiki Islamu… Wizja świata, do którego doprowadzić może permisywizm mylony z tolerancją, szaleńcza „poprawność” i niepohamowane rozdawnictwo socjalne.

 

Tyle – za mną. A przede mną – nowa uczta: „Matnia”. Już na e-półce!

Dlaczego Piotrowski nieszybko dostanie Nobla? Bo mówi to, czego nikt z nas nie chce usłyszeć. A mówienia tego, co mroczne, brzydkie i straszne, raczej się nie nagradza…

Polecam i przestrzegam
– po lekturze tych książek nie będziecie już tacy, jak wcześniej…

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maciej Dutko

Na co dzień prowadzę firmę edytorską Korekto.pl (korekta tekstów), w ramach projektu Audite.pl pomagam też e-sprzedawcom usunąć z ich ofert błędy psujące sprzedaż. Jeśli czas mi pozwala, dzielę się wiedzą podczas szkoleń i zajęć na najlepszych uczelniach biznesowych w Polsce (na zlecenie Allegro przeszkoliłem ponad 10 tys. sprzedawców i drugie tyle studentów).

Spłodziłem kilkanaście książek, w tym:
„Mucha w czekoladzie”,
„Targuj się! Zen negocjacji”,
„Efekt tygrysa”,
„Nieruchomościowe seppuku”
„Biblia e-biznesu” (to ponoć największy tego typu projekt na świecie).

Prowadzę szkolenia z niestandardowej obsługi klienta („Zen obsługi klienta”), z negocjacji („Zen negocjacji”) oraz ze skutecznych metod zwiększania e-sprzedaży („E-biznes do Kwadratu”) - uczestnicy tego ostatniego chwalą się nawet kilkusetprocentowymi wzrostami;).

Więcej: www.dutko.pl i www.wikipedia.pl.

Moje książki i szkolenia

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Korzystam i polecam

Hosting i domeny od lat mam w Domeny.tv – kocham ich za indywidualne podejście i pomoc zawsze, kiedy jej potrzebuję (podaj kod „evolu-evolu” i zdobądź 10% zniżki)


Jeśli dobre i praktyczne książki, to tylko w moim ukochanym Helionie!


Jako audiobookoholik a zarazem akcjonariusz Legimi korzystam z ogromu e- i audioksiążek w tym serwisie (sprawdź – 30 dni za darmo).


A jako że nie zawsze mam czas zadbać o zdrowe jedzenie, od lat pomaga mi wygodny i zdrowy katering z dostawą pod same drzwi, Nice To Fit You, który również polecam!


Rekomenduję tylko to, co sam lubię i z czego korzystam. Jeśli i Ty skorzystasz z moich rekomendacji, otrzymam drobną prowizję od firm, które polecam. A więc wygrywamy wszyscy i promujemy dobre i innowacyjne biznesy. Dzięki!

Mucha w czekoladzie, Maciej Dutko