Berlin i Kraków to dwa kolejne miasta na trasie promującej moją najnowszą książkę „Nieruchomościowe seppuku”. Podczas spotkań opowiem o wybranych diabełkach, które psują nasze oferty wynajmu i sprzedaży nieruchomości. 


Kolejne spotkania z cyklu „Nieruchomościowe seppuku” już wkrótce:

 

Podczas lokalnych spotkań Stowarzyszenia Mieszkanicznik opowiem, jakie błędy popełniamy my, właściciele, pośrednicy i zarządzający nieruchomościami podczas wystawiania ofert w internecie. I nie, nie chodzi tylko o zniechęcające zdjęcia, ale też o strategiczne potknięcia w tytułach czy opisach, które albo powodują, że klienci w ogóle nie są w stanie odnaleźć naszej oferty wśród tysięcy innych, albo – kiedy już ją odnajdą – w panice szukają krzyżyka do zamknięcia strony.

A statystyki są przerażające: 

 • osoba szukająca mieszkania otwiera tylko ok. 1-3% wszystkich ofert, które wyświetlą jej się na listingach w serwisach typu Otodom, Allegro, Morizon, Gratka, OLX itp., 
 • 97-99% otworzonych ofert… porzucanych jest bezpowrotnie w ciągu pierwszych 60 sekund.

Podczas spotkań dla Mieszkanicznika zdradzę między innymi:

 • jak sprawnie zlokalizować szkodniki w naszych ofertach (wskażę palcem, gdzie ich szukać), 
 • w jaki sposób tworzyć zdjęcia, tytuły i opisy, aby zaintrygować klienta (ale jednocześnie od razy odsiać tych, dla których nasza nieruchomość nie będzie odpowiednia), 
 • jak w ciągu 3 dni dzięki odpowiednio zrobionej ofercie udało się wynająć mieszkanie, z którym właścicielka wcześniej „bujała się” przez prawie 3 miesiące, 
 • dzięki jakim zasadom i zabiegom (legalnym, łatwym, a przede wszystkim – etycznym) osiągam takie efekty jak 15% zwrotu z wynajmu, ponad 140% ROI przy sprzedaży działki albo 0 (słownie: zero!) dni pustostania mieszkania wynajmowanego nieprzerwanie od prawie 7 lat.

Spotkania będą krótkie, dlatego z konieczności ograniczę się do paru najbardziej spektakularnych błędów i kilku ciekawych trików, które uczynią Twoje oferty bardziej seksownymi i – przede wszystkim – skutecznymi. Ale pełnię wiedzy znajdziesz również w mojej najnowszej publikacji „Nieruchomościowe seppuku”:

Lub w pakiecie:

 

1 komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • Tytuł tej pozycji szalenie mi się podoba:)
  I to nie tylko przy sprzedaży nieruchomości, ale ogólnie często widuje się oferty tak skonstruowane, że na sam ich widok człowiek ucieka.
  A już w nieruchomosciach, żeby dobrze sprzedać to wszystko musi być dograne naprawdę na piąteczkę!

Maciej Dutko

Na co dzień prowadzę firmę edytorską Korekto.pl (korekta tekstów), w ramach projektu Audite.pl pomagam też e-sprzedawcom usunąć z ich ofert błędy psujące sprzedaż. Jeśli czas mi pozwala, dzielę się wiedzą podczas szkoleń i zajęć na najlepszych uczelniach biznesowych w Polsce (na zlecenie Allegro przeszkoliłem ponad 10 tys. sprzedawców i drugie tyle studentów).

Spłodziłem kilkanaście książek, w tym:
„Mucha w czekoladzie”,
„Targuj się! Zen negocjacji”,
„Efekt tygrysa”,
„Nieruchomościowe seppuku”
„Biblia e-biznesu” (to ponoć największy tego typu projekt na świecie).

Prowadzę szkolenia z niestandardowej obsługi klienta („Zen obsługi klienta”), z negocjacji („Zen negocjacji”) oraz ze skutecznych metod zwiększania e-sprzedaży („E-biznes do Kwadratu”) - uczestnicy tego ostatniego chwalą się nawet kilkusetprocentowymi wzrostami;).

Więcej: www.dutko.pl i www.wikipedia.pl.

Moje książki i szkolenia

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Korzystam i polecam

Hosting i domeny od lat mam w Domeny.tv – kocham ich za indywidualne podejście i pomoc zawsze, kiedy jej potrzebuję (podaj kod „evolu-evolu” i zdobądź 10% zniżki)


Jeśli dobre i praktyczne książki, to tylko w moim ukochanym Helionie!


Jako audiobookoholik a zarazem akcjonariusz Legimi korzystam z ogromu e- i audioksiążek w tym serwisie (sprawdź – 30 dni za darmo).


A jako że nie zawsze mam czas zadbać o zdrowe jedzenie, od lat pomaga mi wygodny i zdrowy katering z dostawą pod same drzwi, Nice To Fit You, który również polecam!


Rekomenduję tylko to, co sam lubię i z czego korzystam. Jeśli i Ty skorzystasz z moich rekomendacji, otrzymam drobną prowizję od firm, które polecam. A więc wygrywamy wszyscy i promujemy dobre i innowacyjne biznesy. Dzięki!

Mucha w czekoladzie, Maciej Dutko