Dobiega końca tegoroczna trasa towarzysząca premierze mojej książki „Nieruchomościowe seppuku”. O potworkach psujących nasze oferty wynajmu i sprzedaży tym razem opowiem w Lublinie i Toruniu.  


To było pracowite półrocze: Sydney (Mieszkanicznik), Oslo (Asbiro Investors), Warszawa (seminarium Asbiro Nieruchomości), Rzeszów (Mieszkanicznik), Gdańsk (Mieszkanicznik), Uttoxeter/UK (Invest Camp), Bystre/Bieszczady (Biznes Camp), Sztokholm (Asbiro Investors), Edynburg (Property Investors Association), Berlin (Mieszkanicznik), Kraków (Mieszkanicznik), Warszawa (i kolejne seminarium Asbiro) – 12 wykładów i prawie 1100 uczestników!

A to jeszcze nie koniec – zapraszam na kolejne spotkania z cyklu „Nieruchomościowe seppuku”:

  • 7 listopada w Lublinie (szczegóły i zapisy: Mieszkanicznik Lublin),
  • 10 grudnia w Toruniu (szczegóły i zapisy: Mieszkanicznik Toruń),
  • a w 2020 zapowiada się ciąg dalszy tournée – w planach m.in. Białystok, Dublin oraz parę miejsc za oceanem (a w zasadzie – za dwoma;).  

Tymczasem zapraszam do Lublina i Torunia, gdzie opowiem, jakie błędy popełniamy my, właściciele, pośrednicy i zarządzający nieruchomościami podczas wystawiania ofert w internecie. I nie, nie chodzi tylko o zniechęcające zdjęcia, ale też o strategiczne potknięcia w tytułach czy opisach, które albo powodują, że klienci w ogóle nie są w stanie odnaleźć naszej oferty wśród tysięcy innych, albo – kiedy już ją odnajdą – w panice szukają krzyżyka do zamknięcia strony.

A statystyki są przerażające: 

  • osoba szukająca mieszkania otwiera tylko ok. 1-3% wszystkich ofert, które wyświetlą jej się na listingach w serwisach typu Otodom, Allegro, Morizon, Gratka, OLX itp., 
  • 97-99% otworzonych ofert… porzucanych jest bezpowrotnie w ciągu pierwszych 60 sekund.

Podczas spotkań dla Mieszkanicznika zdradzam między innymi:

  • jak sprawnie zlokalizować szkodniki w naszych ofertach (wskażę palcem, gdzie ich szukać), 
  • w jaki sposób tworzyć zdjęcia, tytuły i opisy, aby zaintrygować klienta (ale jednocześnie od razy odsiać tych, dla których nasza nieruchomość nie będzie odpowiednia), 
  • jak w ciągu 3 dni dzięki odpowiednio zrobionej ofercie udało się wynająć mieszkanie, z którym właścicielka wcześniej „bujała się” przez prawie 3 miesiące, 
  • dzięki jakim zasadom i zabiegom (legalnym, łatwym, a przede wszystkim – etycznym) osiągam takie efekty jak 15% zwrotu z wynajmu, ponad 140% ROI przy sprzedaży działki albo 0 (słownie: zero!) dni pustostania mieszkania wynajmowanego nieprzerwanie od prawie 7 lat.

Spotkania będą krótkie, dlatego z konieczności ograniczę się do paru najbardziej spektakularnych błędów i kilku ciekawych trików, które uczynią Twoje oferty bardziej seksownymi i – przede wszystkim – skutecznymi. Ale pełnię wiedzy znajdziesz również w mojej najnowszej publikacji „Nieruchomościowe seppuku”:

Lub w pakiecie:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maciej Dutko

Na co dzień prowadzę firmę edytorską Korekto.pl (korekta tekstów), w ramach projektu Audite.pl pomagam też e-sprzedawcom usunąć z ich ofert błędy psujące sprzedaż. Jeśli czas mi pozwala, dzielę się wiedzą podczas szkoleń i zajęć na najlepszych uczelniach biznesowych w Polsce (na zlecenie Allegro przeszkoliłem ponad 10 tys. sprzedawców i drugie tyle studentów).

Spłodziłem kilkanaście książek, w tym:
„Mucha w czekoladzie”,
„Targuj się! Zen negocjacji”,
„Efekt tygrysa”,
„Nieruchomościowe seppuku”
„Biblia e-biznesu” (to ponoć największy tego typu projekt na świecie).

Prowadzę szkolenia z niestandardowej obsługi klienta („Zen obsługi klienta”), z negocjacji („Zen negocjacji”) oraz ze skutecznych metod zwiększania e-sprzedaży („E-biznes do Kwadratu”) - uczestnicy tego ostatniego chwalą się nawet kilkusetprocentowymi wzrostami;).

Więcej: www.dutko.pl i www.wikipedia.pl.

Moje książki i szkolenia

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Korzystam i polecam

Hosting i domeny od lat mam w Domeny.tv – kocham ich za indywidualne podejście i pomoc zawsze, kiedy jej potrzebuję (podaj kod „evolu-evolu” i zdobądź 10% zniżki)


Jeśli dobre i praktyczne książki, to tylko w moim ukochanym Helionie!


Jako audiobookoholik a zarazem akcjonariusz Legimi korzystam z ogromu e- i audioksiążek w tym serwisie (sprawdź – 30 dni za darmo).


A jako że nie zawsze mam czas zadbać o zdrowe jedzenie, od lat pomaga mi wygodny i zdrowy katering z dostawą pod same drzwi, Nice To Fit You, który również polecam!


Rekomenduję tylko to, co sam lubię i z czego korzystam. Jeśli i Ty skorzystasz z moich rekomendacji, otrzymam drobną prowizję od firm, które polecam. A więc wygrywamy wszyscy i promujemy dobre i innowacyjne biznesy. Dzięki!

Mucha w czekoladzie, Maciej Dutko