W dzisiejszych czasach internet jest czymś więcej niż platformą służącą do wymiany informacji. To swoiste medium, którego użytkownicy tworzą zupełnie nową rzeczywistość, która coraz częściej przenika do naszego życia. Popkultura w dobie internetu zyskała dziesiątki nowych artefaktów i postaci – czasami zabawnych, innym razem irytujących czy zaskakujących.

Chyba wszyscy znamy kultowe memy troll face, forever alone, słodkiego Pusheena albo Grumpy Cat. Designerzy i projektanci wnętrz coraz częściej korzystają z popularnych wizerunków internetowych gwiazd, wcielając je do przestrzeni mieszkalnych, biurowych i szkół.

PRT SC… PLAKAT!

Agencja Moma Propaganda, stacjonująca w Sao Paulo, stworzyła arcyciekawą serię plakatów inspirowanych fenomenem najpopularniejszych stron internetowych. W ich kolekcji pojawiają się stylizowane na epokę retro „propagandowe” postery promujące Skype, Facebooka oraz YouTube’a. Efekty pracy grafików są piorunujące! Tego typu plakaty z pewnością ożywią wnętrze biurowe, jak również pokój młodzieżowy. Są niebanalne i pomysłowe. Czy trzeba czegoś więcej?

 (fot. momapropaganda.com.br)

 

Grafika w roli głównej

Mówi się, że w świecie internetu najważniejszym językiem jest grafika, dlatego nowoczesny design podąża właśnie w stronę graficznych przedstawień. Bez względu na to, czy pojawiają się one na ścianach, zasłonkach, pledach czy jeszcze innych materiałach, bezpośrednio nawiązują do niezmierzonych zasobów internetu. Do mody wnętrzarskiej skutecznie przedarły się rozpikselowane motywy, stając się już klasycznym, aczkolwiek nowatorskim rozwiązaniem.

 

(fot. redro.pl)

(fot. design-milk.com)

Mem w zasięgu ręki

Jeśli musielibyśmy wymienić jeden element rzeczywistości internetowej, który  jest kojarzony i lubiany przez wszystkich, z pewnością będą to memy. Te najbardziej znane – „Co ja pacze?”, „Meanwhile in…”, „Grumpy Cat”, „Bad Luck Brian” czy choćby „Success Kid” – coraz częściej pojawiają się w przestrzeni pozainternetowej. Nadruki wykreowanych przez nas bohaterów zdobią najróżniejsze elementy otoczenia. Wydaje się, że nie umiemy obejść się bez internetu nawet w normalnym, codziennym życiu.

 

(fot. wanelo.com)

Autor: Ada Bednarczyk
(dziennikarz sklepu z fototapetami Redro.pl)

1 komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maciej Dutko

Na co dzień prowadzę firmę edytorską Korekto.pl (korekta tekstów), w ramach projektu Audite.pl pomagam też e-sprzedawcom usunąć z ich ofert błędy psujące sprzedaż. Jeśli czas mi pozwala, dzielę się wiedzą podczas szkoleń i zajęć na najlepszych uczelniach biznesowych w Polsce (na zlecenie Allegro przeszkoliłem ponad 10 tys. sprzedawców i drugie tyle studentów).

Spłodziłem kilkanaście książek, w tym:
„Mucha w czekoladzie”,
„Targuj się! Zen negocjacji”,
„Efekt tygrysa”,
„Nieruchomościowe seppuku”
„Biblia e-biznesu” (to ponoć największy tego typu projekt na świecie).

Prowadzę szkolenia z niestandardowej obsługi klienta („Zen obsługi klienta”), z negocjacji („Zen negocjacji”) oraz ze skutecznych metod zwiększania e-sprzedaży („E-biznes do Kwadratu”) - uczestnicy tego ostatniego chwalą się nawet kilkusetprocentowymi wzrostami;).

Więcej: www.dutko.pl i www.wikipedia.pl.

Moje książki i szkolenia

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Korzystam i polecam

Hosting i domeny od lat mam w Domeny.tv – kocham ich za indywidualne podejście i pomoc zawsze, kiedy jej potrzebuję (podaj kod „evolu-evolu” i zdobądź 10% zniżki)


Jeśli dobre i praktyczne książki, to tylko w moim ukochanym Helionie!


Jako audiobookoholik a zarazem akcjonariusz Legimi korzystam z ogromu e- i audioksiążek w tym serwisie (sprawdź – 30 dni za darmo).


A jako że nie zawsze mam czas zadbać o zdrowe jedzenie, od lat pomaga mi wygodny i zdrowy katering z dostawą pod same drzwi, Nice To Fit You, który również polecam!


Rekomenduję tylko to, co sam lubię i z czego korzystam. Jeśli i Ty skorzystasz z moich rekomendacji, otrzymam drobną prowizję od firm, które polecam. A więc wygrywamy wszyscy i promujemy dobre i innowacyjne biznesy. Dzięki!

Mucha w czekoladzie, Maciej Dutko