10 minut temu raz na zawsze usunąłem ze swojego kalendarza w Outlooku powiadomienie, które co miesiąc psuło mi humor: „ZUS – zapłacić!!!”. Czy Ty również chcesz się dowiedzieć, jak uwolnić się od chorych i nieefektywnych danin na rzecz źle działającego systemu?

no-more-zus-stopDziś w nocy wróciłem z seminarium i szeregu spotkań w Londynie, których głównym celem było ustalenie ostatnich już zasad co do prowadzenia firmy w Wielkiej Brytanii. O całej sprawie informowałem na bieżąco już wcześniej:

Po tych publikacjach zrobiło się tak głośno, że temat trafił nawet na Wykop.pl, gdzie posypały się dziesiątki (także krytycznych, a jakże!) komentarzy:

 

Moja spółka w Wielkiej Brytanii  działa już od kilku tygodni. Firma w Polsce jest zawieszona od ponad 4 miesięcy, czyli od momentu, kiedy podjąłem decyzję o przenosinach. Oprócz prowadzenia biznesu w normalnych warunkach, bez terroru urzędów i ciągłej nagonki ze strony Ministerstwa Finansów,

tylko przez ten czas zarobiłem ponad 4 tysiące złotych na samej składce ZUS, której jako dyrektor brytyjskiej spółki limited nie muszę płacić ani pensa.

Do końca roku będzie to łącznie 6 tysięcy, a z każdym kolejnym rokiem w mojej kieszeni pozostanie ponad 12 tysięcy złotych, które – prowadząc firmę w Polsce – musiałbym wyrzucić w błoto, płacąc za oczywistą wizję braku przyszłej emerytury oraz za fatalnej jakości opiekę medyczną.

.

wykrzyknik

Możesz już zamówić e-book i audiobook

„Wolny od ZUS!

Twoja firma w UK, czyli jak oszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie i prowadzić biznes w przyjaznych warunkach”

 

WolnyOdZUS.pl - okladka 3d

Podczas spotkań ze specjalistami z Londynu zebrałem ostatnie najważniejsze informacje o zaletach, zasadach i sposobie prowadzenia firmy w UK. Opracowałem je bardzo starannie i za ok. 3 tygodnie będą one dostępne także dla Ciebie w formie e-booka i audiobooka – w jednym miejscu dowiesz się wszystkiego, co niezbędne, by gładko i bezstresowo przenieść swój biznes na Wyspy. Z tym poradnikiem zajmie Ci to do 7 dni (a zapewne nie więcej niż 3-4).

Poradnik jest płatny, ponieważ informacje zbierałem przez prawie rok, a za część z nich musiałem sporo zapłacić. Ile kosztuje?:

WolnyOdZUS.pl - baner

Jak widzisz, koszt jest symboliczny w stosunku do ogromnych korzyści – już pierwszego miesiąca prowadzenia firmy w UK inwestycja w e-booka zwróci Ci się 30-krotnie w postaci samego ZUS-u. Jeśli zaś zysk Twojej firmy wyniesie „tylko” 10 tys. złotych netto, kolejne 2 tysiące złotych podatku dochodowego zostaną w Twojej kieszeni już po pierwszym miesiącu.

W ostatnich dniach przed premierą książka trafiła jeszcze do wnikliwej analizy merytorycznej do prawnika oraz księgowej, specjalizujących się w przepisach prawa brytyjskiego. Dzięki temu mamy pewność, że wszystkie informacje są absolutnie sprawdzone a całość dopięta została na ostatni guzik.

Jeśli i Ty chcesz być Wolny Od ZUS, zamów tę publikację już teraz; poniżej dane do wpłaty (bank polski, wpłacasz w złotówkach, bez żadnych kosztów kursowych):

Grupa Dutkon.pl Ltd
ING BANK ŚLĄSKI SA 50 1050 1575 1000 0090 3107 7242

w tytule przelewu wpisz: Wolny od ZUS, e-book i/lub audiobook
+
koniecznie adres e-mail, na który wyślemy publikację, oraz dane do faktury)

Realizację zamówień rozpoczynamy 25 października.

.

Czego dowiesz się z publikacji?

 • Dlaczego prowadzenie firmy w UK jest… mądrzejsze niż w Polsce (zalety i korzyści)?
 • Na jakie zagrożenia i niewygody jest narażony przedsiębiorca w Polsce?
 • Czy prowadzenie działalności w Wielkiej Brytanii ma jakieś minusy i o czym trzeba wiedzieć?
 • Jak w sposób całkowicie zgodny z przepisami polskimi i brytyjskimi zarejestrować spółkę w UK?
 • Czy istnieją firmy, które pośredniczą w procesie rejestracji i późniejszej obsłudze naszej firmy i ile kosztują ich usługi?
 • Czy mogę sam zarejestrować firmę i czy w tym celu muszę przyjeżdżać do Anglii?
 • Czym różni się fikcyjne zatrudnienie za granicą w celu unikania ZUS-u (nielegalne!) od założenia własnej spółki w UK (w 100% legalne)?
 • Czy prowadząc firmę w UK moje zarobki będą uwzględniane gdy będę chciał wziąć kredyt na mieszkanie w Polsce?
 • W jaki sposób nadal będę mógł leczyć się w Polsce (a także innych krajach UE), prowadząc firmę w Wielkiej Brytanii?
 • Jak już po 5 latach prowadzenia spółki w Anglii otrzymać brytyjską emeryturę i ile ona wyniesie?
 • Czy mając firmę w UK, ale obsługując klientów w Polsce mogę mieć konto złotówkowe w polskim banku i jak to zrobić?
 • Jak należy wystawiać faktury dla odbiorców w Polsce?
 • Dlaczego tzw. rezydencja podatkowa pozwala mi fizycznie pozostawać w Polsce, ale prowadzić firmę i płacić podatki w UK?
 • Jak prowadząc firmę w UK nie zapłacić ani pensa podatku dochodowego do kwoty prawie 40.000 zł zysku i w jaki sposób całkowicie legalnie podnieść kwotę zwolnioną od podatku o kolejne kilkadziesiąt tysięcy złotych?
 • Dlaczego ewentualna kontrola skarbowa w Wielkiej Brytanii to… czysta przyjemność?

.

Konsultacja prawno-księgowa nad publikacją:

 WolnyOdZUS.pl - Aexea          WolnyOdZUS.pl - McHale


Partnerzy publikacji:

  WolnyOdZUS.pl - Asbiro       WolnyOdZUS.pl - Kontestacja       WolnyOdZUS.pl - Edukatorium

 

4 komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • Dobrze wiedzieć, że jest bardzo korzystna alteratywa przy prowadzeniu własnej firmy w porównaniu do ZUS-u i całej reszty patologicznych pasożytów urzędniczych żerujących na społeczeństwie polskim, które to pasożyty celowo i z premedytacją niszczą polską gosopdarkę i przedsiębiorczość spowalniając wszelkimi sposobami rozwój Polski.

  Zaporowy ZUS to celowe dzialanie skutecznie hamujące rozwój polskiej drobnej prywatnej inicjatywy gospodarzej, która odbiera zyski pasożytniczym korporacjom i szybko może przerodzić się w średniej wielkości realną kokukrencję dla korporacji.

  Słaba gospodarczo Polska, to m.in. o 1 konkurent mniej na europejskim i światowym rynku rządzonym przez ponadnarodowe pasożytnicze i korumpujace polityków korporacje.

 • Poszedł przelew czekam na pakiet pdf plus audiobook :). Pozdrawiam swojego byłego wykładowcę na WSH we Wrocławiu 🙂

 • Maćku,

  bardzo się cieszę na powyższą publikację.
  Radość tą naznaczam wykonanym już przelewem:)

  Miałem okazję poznac Cię podczas Dni Przedsiębiorczości w 2011 w Poznaniu.
  Nie tylko równy gość z Ciebie, ale przede wszystkim konkretny.

  Kończcie zatem i czekam na publikację:)

  Wszelkiej pomyślności
  Jan Paweł Tomaszewski

Maciej Dutko

Na co dzień prowadzę firmę edytorską Korekto.pl (korekta tekstów), w ramach projektu Audite.pl pomagam też e-sprzedawcom usunąć z ich ofert błędy psujące sprzedaż. Jeśli czas mi pozwala, dzielę się wiedzą podczas szkoleń i zajęć na najlepszych uczelniach biznesowych w Polsce (na zlecenie Allegro przeszkoliłem ponad 10 tys. sprzedawców i drugie tyle studentów).

Spłodziłem kilkanaście książek, w tym:
„Mucha w czekoladzie”,
„Targuj się! Zen negocjacji”,
„Efekt tygrysa”,
„Nieruchomościowe seppuku”
„Biblia e-biznesu” (to ponoć największy tego typu projekt na świecie).

Prowadzę szkolenia z niestandardowej obsługi klienta („Zen obsługi klienta”), z negocjacji („Zen negocjacji”) oraz ze skutecznych metod zwiększania e-sprzedaży („E-biznes do Kwadratu”) - uczestnicy tego ostatniego chwalą się nawet kilkusetprocentowymi wzrostami;).

Więcej: www.dutko.pl i www.wikipedia.pl.

Moje książki i szkolenia

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Korzystam i polecam

Hosting i domeny od lat mam w Domeny.tv – kocham ich za indywidualne podejście i pomoc zawsze, kiedy jej potrzebuję (podaj kod „evolu-evolu” i zdobądź 10% zniżki)


Jeśli dobre i praktyczne książki, to tylko w moim ukochanym Helionie!


Jako audiobookoholik a zarazem akcjonariusz Legimi korzystam z ogromu e- i audioksiążek w tym serwisie (sprawdź – 30 dni za darmo).


A jako że nie zawsze mam czas zadbać o zdrowe jedzenie, od lat pomaga mi wygodny i zdrowy katering z dostawą pod same drzwi, Nice To Fit You, który również polecam!


Rekomenduję tylko to, co sam lubię i z czego korzystam. Jeśli i Ty skorzystasz z moich rekomendacji, otrzymam drobną prowizję od firm, które polecam. A więc wygrywamy wszyscy i promujemy dobre i innowacyjne biznesy. Dzięki!

Mucha w czekoladzie, Maciej Dutko