Dziś na antenie Radia Kontestacja mówiłem, jak uwolnić się od wysokich składek ZUS zamykając firmę w Polsce i rejestrując spółkę limited w Wielkiej Brytanii. Zapraszam do wysłuchania rozmowy, którą prowadził Marcin Kosiński.

kontestacjaW ostatnich miesiącach ponownie odżył (i to na wielką skalę) problem patologii Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Coraz więcej osób buntuje się przeciwko choremu systemowi, który już dziś nie kryje, że wysokie składki na ubezpieczenie społeczne wcale nie przełożą się na dobre emerytury w przyszłości. Ogólną frustrację pogłębia jeszcze fakt, że i jakość usług służby zdrowia, za którą również słono płacimy, jest mierna w porównaniu do usług prywatnych firm medycznych, które za równowartość przymusowej składki zdrowotnej na ZUS oferują świadczenia na kilkukrotnie wyższym poziomie.

Temat ucieczki z biznesem z Polski był przedmiotem dzisiejszej rozmowy w Radio Kontestacja.com.

Posłuchaj audycji:

Problem ZUS boli przede wszystkim małych i średnich przedsiębiorców, którzy co miesiąc muszą odprowadzać ponad 1000 zł haraczu na utrzymanie skostniałego i patologicznego systemu ubezpieczeń społecznych. Dlatego ten temat gości coraz częściej w mediach, dlatego też w ostatnich miesiącach ruszyła lawina przedsiębiorców zamykających firmy w Polsce i chcących prowadzić biznesy w Wielkiej Brytanii.

Sam tematowi temu poświęciłem specjalnie przygotowany poradnik „Wolny od ZUS”, który od niespełna 4 dni przeczytało już ponad 30 osób:

WolnyOdZUS.pl - okladka 3d

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maciej Dutko

Na co dzień prowadzę firmę edytorską Korekto.pl (korekta tekstów), w ramach projektu Audite.pl pomagam też e-sprzedawcom usunąć z ich ofert błędy psujące sprzedaż. Jeśli czas mi pozwala, dzielę się wiedzą podczas szkoleń i zajęć na najlepszych uczelniach biznesowych w Polsce (na zlecenie Allegro przeszkoliłem ponad 10 tys. sprzedawców i drugie tyle studentów).

Spłodziłem kilkanaście książek, w tym:
„Mucha w czekoladzie”,
„Targuj się! Zen negocjacji”,
„Efekt tygrysa”,
„Nieruchomościowe seppuku”
„Biblia e-biznesu” (to ponoć największy tego typu projekt na świecie).

Prowadzę szkolenia z niestandardowej obsługi klienta („Zen obsługi klienta”), z negocjacji („Zen negocjacji”) oraz ze skutecznych metod zwiększania e-sprzedaży („E-biznes do Kwadratu”) - uczestnicy tego ostatniego chwalą się nawet kilkusetprocentowymi wzrostami;).

Więcej: www.dutko.pl i www.wikipedia.pl.

Moje książki i szkolenia

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Korzystam i polecam

Hosting i domeny od lat mam w Domeny.tv – kocham ich za indywidualne podejście i pomoc zawsze, kiedy jej potrzebuję (podaj kod „evolu-evolu” i zdobądź 10% zniżki)


Jeśli dobre i praktyczne książki, to tylko w moim ukochanym Helionie!


Jako audiobookoholik a zarazem akcjonariusz Legimi korzystam z ogromu e- i audioksiążek w tym serwisie (sprawdź – 30 dni za darmo).


A jako że nie zawsze mam czas zadbać o zdrowe jedzenie, od lat pomaga mi wygodny i zdrowy katering z dostawą pod same drzwi, Nice To Fit You, który również polecam!


Rekomenduję tylko to, co sam lubię i z czego korzystam. Jeśli i Ty skorzystasz z moich rekomendacji, otrzymam drobną prowizję od firm, które polecam. A więc wygrywamy wszyscy i promujemy dobre i innowacyjne biznesy. Dzięki!

Mucha w czekoladzie, Maciej Dutko