Kilka tygodni temu dostałem cynk o wyróżnieniu w plebiscycie „30 Kreatywnych Wrocławia”. Dziś odbyła się uroczysta gala, na którą jednak wstęp miały tylko osoby zaszczepione lub „przetestowane”, warunkiem było też podpisanie oświadczenia o stanie zdrowia. Mniej kreatywnie być nie mogło…


27 września była 2-godzinna sesja zdjęciowa i filmowa, był sympatyczny wywiad, były emocje i zaszczyt, że tych parę rzeczy, które udało mi się osiągnąć (m.in. Korekto.pl i „Biblia e-biznesu”), zostały uznane za kreatywne i warte nagłośnienia.

Tylko co z tego, skoro w zaproszeniu otrzymanym kilka dni przed dzisiejszą galą wyczytałem warunek: wstęp tylko dla zaszczepionych/przetestowanych oraz po obowiązkowym podpisaniu oświadczenia o stanie zdrowia:

30 Kreatywnych Wrocławia

Kto śledzi moją walkę z koronaparanoją (jej podsumowanie – tu: „Koronapierdolec i zupa z żaby. Czyli jak teorie spiskowe stały się spiskową praktyką dziejów”), ten wie, że odpowiedź mogła być tylko jedna (zgodnie z obietnicą daną Organizatorom, jej treści nie chciałem ujawniać przed galą, czynię to więc dopiero teraz):

 

Dziś, w dniu gali, otrzymałem odpowiedź od pani prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, ale bynajmniej bez odniesienia się do poszczególnych punktów, które poruszyłem (na to zresztą nie liczyłem). Przesłanie było proste: udział w imprezie jest dobrowolny, celem narzuconego reżimu jest – a jakże! – „zminimalizowanie ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2” i w związku z warunkowaniem przeze mnie wykorzystania wizerunku odczytaniem powyższego oświadczenia, moje dane osobowe i wizerunek nie będą przetwarzane.

Nie było więc Dutkonia na gali, nie został wymieniony z imienia, nazwiska ani twarzy, nie pojawi się też na tablicach Wrocławia, na których będą promowani laureaci plebiscytu. Dutko się postawił, Dutkonia zamieciono pod dywan – a jakże;).

No nic, przecież żeby zostać pogłaskanym po głowie przez łaskawy Matrix, musimy najpierw pokornie spełniać jego życzenia. Niezależnie od tego, jak absurdalne i niezgodne z prawem by były… A pamiętacie, jak ponad rok temu alarmowałem, że jeśli nie zatrzymamy na czas tego zbrodniczego eksperymentu medycznego i pandemii strachu, za chwilę wrócimy do nazistowskich Niemiec lat 30., kiedy ludzi dzielono na godnych Aryjczyków i roznoszących tyfus Żydów?

No nic, wolę być dziwak niż dziwka…

fot. Tomasz Hołod (z niewykorzystanej sesji zdjęciowej do plebiscytu „30 Kreatywnych Wrocławia”…)

 

Moje pozostałe wypowiedzi w temacie koronaparanoi (gdyby ktoś miał krótką pamięć):

 

PS Jeśli i Tobie nie jest obojętna walka o normalny, wolny od koronapsychozy świat, udostępnij – im więcej wybudzonych, tym skuteczniej obronimy się przed tą patologią, sianiem strachu i dzieleniem ludzi…

 

PS 2. A jeżeli uznasz, że zasługuję na kawę, aby nie zabrakło mi energii i zapału do dalszej walki, nie pogardzę podwójnym espresso:

– lub symbolicznym bitcoinem;):

0x94861d260596f9cf0e7adc0b1ac8a5cfa9546b96
(sieć BSC/BEP20)

7 komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maciej Dutko

Na co dzień prowadzę firmę edytorską Korekto.pl (korekta tekstów), w ramach projektu Audite.pl pomagam też e-sprzedawcom usunąć z ich ofert błędy psujące sprzedaż. Jeśli czas mi pozwala, dzielę się wiedzą podczas szkoleń i zajęć na najlepszych uczelniach biznesowych w Polsce (na zlecenie Allegro przeszkoliłem ponad 10 tys. sprzedawców i drugie tyle studentów).

Spłodziłem kilkanaście książek, w tym:
„Mucha w czekoladzie”,
„Targuj się! Zen negocjacji”,
„Efekt tygrysa”,
„Nieruchomościowe seppuku”
„Biblia e-biznesu” (to ponoć największy tego typu projekt na świecie).

Prowadzę szkolenia z niestandardowej obsługi klienta („Zen obsługi klienta”), z negocjacji („Zen negocjacji”) oraz ze skutecznych metod zwiększania e-sprzedaży („E-biznes do Kwadratu”) - uczestnicy tego ostatniego chwalą się nawet kilkusetprocentowymi wzrostami;).

Więcej: www.dutko.pl i www.wikipedia.pl.

Moje książki i szkolenia

Popraw się i sprzedawaj skuteczniej!

Audyt ofert Allegro i stron WWW:


Usługi edytorskie:

Korzystam i polecam

Hosting i domeny od lat mam w Domeny.tv – kocham ich za indywidualne podejście i pomoc zawsze, kiedy jej potrzebuję (podaj kod „evolu-evolu” i zdobądź 10% zniżki)


Jeśli dobre i praktyczne książki, to tylko w moim ukochanym Helionie!


Jako audiobookoholik a zarazem akcjonariusz Legimi korzystam z ogromu e- i audioksiążek w tym serwisie (sprawdź – 30 dni za darmo).


A jako że nie zawsze mam czas zadbać o zdrowe jedzenie, od lat pomaga mi wygodny i zdrowy katering z dostawą pod same drzwi, Nice To Fit You, który również polecam!


Rekomenduję tylko to, co sam lubię i z czego korzystam. Jeśli i Ty skorzystasz z moich rekomendacji, otrzymam drobną prowizję od firm, które polecam. A więc wygrywamy wszyscy i promujemy dobre i innowacyjne biznesy. Dzięki!

Mucha w czekoladzie, Maciej Dutko